CHP'nin gazetesinden CHP'li başkana eleştiri!

CHP'nin gazetesinden CHP'li başkana eleştiri!
CHP eski milletvekili ve CHP PM üyesi Durdu Özpolat'ın sahibi olduğu Yurt gazetesi bugünkü manşetinden 3. Köprüye övgüler dizen CHP Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ı eleştirdi.


3. Köprü için CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “rant üzerine kurulu” diye eleştirmiş, adı Recep Tayyip Erdoğan olsun demişti. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ise "Başyapıt olacak" diyor. Hazinedar'ın AKP'lilerle yaptığı 3.Köprü turunun da fotoğrafları yayınlandı.

Konuyla ilgili Yurt gazetesinin "Oksijen Çarptı" başlıklı manşet haberine göre,  Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun; “yandaşa rant yarattığı için” sert sözlerle eleştirip “Adını Recep Tayyip Erdoğan koysunlar” dediği 3’üncü köprüdeki çalışmaları yerinde inceledi. Köprü kulesinde selfie çektirerek altına; “Bu köprü bir başyapıt olacak” dedi. CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar üçüncü köprüyü överken; CHP Genel Başkanı Kelam Kılıçdaroğlu; “Bunlar tüp geçit istemediler, çünkü hayatları rant üzerine kurulu. Adı Recep Tayyip Erdoğan olsun ki, köprüyü gören herkes, Kuzey Marmara’nın, son orman alanını yok eden, orman düşmanı olan kişinin kim olduğunu bilsin” demişti.CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ise “Dünyanın hiçbir yerinde bu tür rezillikleri kimse kabul etmez. Bana bu ihalenin meşru olduğunu kim söyleyebilir? Orada istimlak bedelleri çok yüksek olduğu için yandaş firmalarınıza verdiniz. Bütün bu rezilliğin hesabı sorulacaktır” diye tepki göstermişti.Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın, yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü ziyaretine Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan eşlik etti. 3. Köprü’yü yerinde ziyaret öncesinde Karayolları şantiyesinde başkanlara köprü ile ilgili bir sunum yapıldı. Ardından kalabalık heyet büyük heyecanla 3. Köprü’ye ayakbastı. Başkanlar 304 metrelik dünyanın en büyük köprü kulesine asansörle çıkarak İstanbul’u kuş bakışı seyretti, bol bol fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaştı.HAZİNEDAR: BAŞYAPIT OLACAK

Murat Hazinedar, 3'üncü köprüdeki çalışmalarda gelinen son noktayı Demircan ve Türkmen ile Periscope’ta canlı yayında takipçileriyle paylaştı. Başkan Demircan ve Türkmen ile selfie çekmeyi de ihmal etmedi.İstanbul’un dünya üzerindeki en özel şehirlerarasında yer aldığına dikkat çeken Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar 300 metrelik kulede yaptığı açıklamada, “Her biri birer abide olan eserlerle, dünyanın önünde büyük bir ülke olduğunu görüyoruz. Bu ülkede İstanbul denilince bütün Türkiye akla gelir. Dilerim bu köprü İstanbul trafiğine çare olurken aynı zamanda bir başyapıt olacak” dedi.Kemal Kılıçdaroğlu: “Rant üzerine kurulu” 3. köprü projesini eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu köprünün adının Recep Tayyip Erdoğan olmasını önermişti. Kılıçdaroğlu, “Olsun ki, bugün, yarın hatta yüzyıl sonra o köprüyü gören herkes, Kuzey Marmara’nın, son orman alanını yok eden kişinin, orman düşmanı olan kişinin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu öğrensinler. İstanbul’un ihtiyacı Kuzey Marmara ormanlarını korumaktı. Eğer geçiş yapılacaksa en az 3 tüp geçişe ihtiyaç vardır. Bunun yapılması lazım. Ormanı koruyacağız, denizin altından kimseyi rahatsız etmeden 3 tane tüp geçit yapabiliriz. Ve böylece hem tabiata saygı duyarız, hem çocuklarımıza güzel bir İstanbul bırakmış oluruz. Bunlar tüp geçit istemediler,’ illa ki ormanı keseceğiz’ dediler. Neden? Çünkü akıl yok, beceri yok. Geleceği görme yok. Çünkü hayatları rant üzerine kurulu” ifadelerini kullanmıştı. Gürsel Tekin; “Bu rezillik dünyanın hiçbir yerinde görülmez” 3. Köprüye tepki gösteren CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, ise şu ifadeleri kullanmıştı: "Dünyanın hiçbir yerinde bu tür rezillikleri kimse kabul etmez. Biz yıllar önce, 3 yıl söylemişiz. Diyeceksiniz ki, nedeni nedir o zaman? Özellikle bu planlar yapılırken İstanbul Belediyesi, kurumların tamamı, kentin seçilmiş belediye başkanı baypas edildi. Hadi diyelim ki, CHP'li belediye başkanını istemiyorsunuz, baypas ettiniz. Kendi belediye başkanınızdan ne istediniz? En azından bir hukuku çerçeveye oturtun. Şimdi bana bu ihalenin meşru olduğunu kim söyleyebilir? Neye göre, hangi gerekçelere göre? Orada istimlak bedelleri çok yüksek olduğu için yandaş firmalarınıza verdiniz. Bütün bu rezilliğin hesabı sorulacaktır. Bu ülkenin üniversiteleri, odaları, teknik insanları, namusunuz, vicdanınız, haysiyetiniz varsa, yarın çocuklarınıza hesap vermek durumunda kalmak istemiyorsanız, çıkın konuşun. Nerede ÇED raporu?"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.