Gazeteci Behiç Kılıç hayatını kaybetti

Yeniçağ gazetesi yazarı Behiç Kılıç hayatını kaybetti. Kılıç Polis - Adliye muhabirlerinin unutulmaz meslek büyüklerinden biriydi.Böbrek yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi gören Kılıç, dün gece aniden fenalaşarak kaldırıldığı hastanede yaşama veda etti.

Gazeteci Behiç Kılıç hayatını kaybetti

Kılıç'ın cenazesi, yarın Ataköy 5. Kısım Camii'nde kılınacak öğle namazını müteakiben Silivri'deki aile mezarlığında toprağa verilecek.

1951 yılında İstanbul'da doğan Behiç Kılıç, mesleğe 1968 yılında başladı. Günaydın, Bugün ve Meydan gazetelerinin haber servislerini yönetti. Akşam, Günaydın ve Yeniçağ'ın Genel Yayın Müdürlüğü'nü yaptı. HBB'de politik yorumlar sundu. Kılıç, Tercüman ve Yeniçağ'da köşe yazdı.

SON YAZISI: "HAYAT KURTARMAKTAN ÖTESİ VAR MI?"

Böbrek yetmezliğinden hayatını kaybeden Kılıç, son yazısında CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal’ı konu alarak, Haberal’ın bin 832 böbrek operasyonuna imza attığını belirtmiş, “Haberal kim?.. Aralarında binlerce Ak Partili vatandaşın da olduğu insanlara organ naklederek, karaciğer, böbrek yetmezliği belasından kurtaran kişi...” diye yazmıştı. Kılıç, yazısında “Hayat kurtarmaktan ötesi var mı?” diye soruyordu.

Evli ve bir kız çocuk babası olan Kılıç, yarın Ataköy 5. Kısım Camii'nde kılınacak öğle namazını müteakiben Silivri'deki aile mezarlığında toprağa verilecek.

BEHİÇ KILIÇ KİMDİR?

Milliyetçi görüşleri ile tanınan köşe yazarı Behiç Kılıç, Yeniçağ gazetesinde çalışmaya başlamadan önce Halka ve Olaylara Tercüman isimli gazetede yazılar yazmaktaydı. Televizyon programlarında da sıkça görülebilen Kılıç'ın adına, aynı zamanda internette haber portallarında ve diğer çevrim içi ortamlarda sık bir şekilde rastlamak mümkünr. 

Bir süre boyunca uzun adı Has Bilgi Birikim olan HBB televizyon kanalında haberlerin ardından verilen Günün Yorumu isimli kısa köşede günün siyasal, toplumsal, sosyal ve politik olaylarıyla ilgili görüşlerini bildirmiştir. Halka ve Olaylara Tercüman gazetesini bırakmasının hemen ardından 9 Ocak 2009 tarihinde başladığı Yeniçağ gazetesi köşe yazarlığını sürdürmekteydi.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Sarı Basın Kartı sahibi gazeteci Behiç Kılıç vefat etti. Kılıç’ın cenazesi 22 Haziran 2011 Çarşamba günü öğle namazının ardından Ataköy 5.Kısım Camisinden alınarak Silivri’deki aile kabristanında toprağa verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER