İYGAD kongre kararı aldı

İYGAD kongre kararı aldı
İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) Olağanüstü Kongre kararı aldı. İYGAD Başkanı Ali Tarakçı, yeni dönemde görev almayacağını, görev alacak yeni arkadaşlara başarılar diledi. Başkan Vekilleri; Mehmet Mert ve Barış Emregül başkan adayı olduklarını a
Esenyurt Kahve Deryası'nda yapılan yönetim kurulu toplantısında, 2004 Nisan ayında göreve gelen yönetim, oy birliği ile olağanüstü kongre kararı aldı. Başkan adayı olurken, bir yıldan fazla başkanlık görevinde bulunmayacağı sözünü verdiğini hatırlatan Tarakçı, "Verdiğim söz gereği ve yeni projemiz gereği başkanlık görevini daha fazla yürütmeyeceğim. Kongre tarihinin sarkmasının nedeni, Haziran ve Kasım seçimleridir. Yönetim Kurulu içersinden yeni başkan adayı çıkmalıdır. Katılımcı yönetim anlayışı devam ettirilmeli ve yerel basının kalitesinin yükseltilmesi için, yönetimin yarım bıraktığı projeler mutlaka hayata geçirilmeli, yaratılan olumlu algı sürdürülmelidir" dedi.
Mert ve Emregül adaylığını açıkladı
Olağanüstü Kongrede Başkan Vekilleri, Mehmet Mert ve Barış Emregül adaylıklarını açıklayarak, kurucusu bulundukları derneğe başkanlık yapmaktan büyük onur duyacaklarını ifade etti.
Toplantıda, üyelik için müracaat eden; Nusret Kafasıbüyük, Türkan Ervan, Anıl Boduç, Erkan Sarıkaya, Burak Zihni, Sedef Kabak ve Barbaros Özçelik'in üyelikleri oy birliği ile kabul edilirken, 5 kişinin üyelik başvurusu ise oy çokluğu ile ret edildi. Olağanüstü kongre tarihinden önce son toplantının 9 Kasım Pazartesi günü yapılması oy birliği ile kararlaştırıldı. İYGAD Başkan Yardımcısı HDP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Çetin Yılmaz, kısa bir konuşma yaparak, kendisine destek veren meslektaşlarına teşekkür etti.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.