İYGAD; ''özgür basına kalkan bütün elleri lanetliyoruz!''

İYGAD; ''özgür basına kalkan bütün elleri lanetliyoruz!''

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD); Yeni Şafak ve Yeni Akit'e gerçekleştirilen saldırıyı kınayarak; ''özgür basına kalkan bütün elleri lanetliyoruz!'' dedi.

 

İŞTE O BASIN AÇIKLAMASI:

Basına kalkan tüm elleri kınıyoruz!

 İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) olarak; Yeni Şafak ve Yeni Akit'e gerçekleştirilen saldırıyı kınıyor ve özgür basına kalkan bütün elleri lanetliyoruz!

Bir ülkede medya organlarının hedef alınması topyekun milletin haber alma özgürlüğüne yapılan saldırılardır. Halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı için görev yapan gazetecileri hedef alan saldırılar karşısında bütün medya dünyası ve sağduyulu bütün STK temsiclilerini göreve ve el birliğine davet ediyoruz. Bu tür hain terör saldırıları herkesçe amasız, fakatsız,  ancaksız kınanmalı ve medya kuruluşlarının, terörün hedefi haline getirilmesi engellenmelidir. Bu saldırıların failleri bir an önce ortaya çıkarılmalı ve saldırıya maruz kalan medya kuruluşlarının güvenliği sağlanmalıdır.

Yeni Şafak ve Akit çalışanlarına,  geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, basına kalkan bütün elleri, bütün güçleri lanetliyor, Türkiye'de bir an önce her alanda terörün dinmesini diliyoruz...

 

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD)

  Yönetim Kurulu Adına Başkan Mehmet Mert

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.