İYGAD'a ziyaretler sürüyor

İYGAD'a ziyaretler sürüyor
İYGAD'ın son genel kurulunda başkan seçilen Mehmet Mert'e ziyaret devam ediyor.
 Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Selami Aykut, İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) Başkanı Mehmet Mert'i ziyaret ederek başarılar dilediler.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Selami Aykut, İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) Başkanı Mehmet Mert'i ziyaret ederek İYGAD'ın yeni yönetimine başarılar dilediler.

İmamoğlu; İYGAD'ı çok önemsiyorum

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ziyaretinde bölgemizdeki tüm ciddi basın yayın oarganlarını da içerisinde bulunduran İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği'ni çok önemsiyorum diyerek şunları söyledi; gazetecilik mesleği hayatımızda çok önemli bir yer tutmakta. Bu mesleğe gönül verenlerden oluşan İYGAD da bizler için önem taşıyan bir sivil toplum kuruluşu. Derneğe katkısı olan bütün arkadaşları kutluyorum. Biz yerel yöneticilerin bir amacı da İYGAD gibi misyon sahibi STK'lara destek olmak ve yardımcı olmak. Bu anlamda bütün İYGAD'a mensup arkadaşlara kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

Muhtarlar Derneği İYGAD'ın yanında

Aynı zamanda 130 bin nüfuslu bir mahalle olan, Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahalle Muhtarı da olan, İstanbul Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Selami Aykut da İYGAD Başkanı Mehmet Mert'e bir ziyarette bulunarak başarılar diledi.

Türkiye'de bir çok muhtarlar derneği olmasına rağmen bu derneklerin çoğunun başkanının muhtar olmadığından müzdarip olduğunu kaydeden Selami Aykut bu anlamda mesleği gazeteci olanların kurduğu İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği'ni çok önemsediklerini belirtti. Yakında federasyonlaşacaklarını ve ardından da konfederasyon kuracaklarını kaydeden Muhtar Selami Aykut sözlerini şöyle sürdürdü: STK yöneticisi olmak kolay değil. Kendimden biliyorum. Hem zaman ayıracaksınız. Hep imkan ve para ayıracaksınız. Hem de çok koşturacak çok çalışacaksınız. Biz 600 üyeden oluşan dernek olarak çok önemli işlere imza atmaya çalışıyoruz. Eminiz İYGAD da başarılı işler yapmak adına çalışmalar düzenleyecektir. Elimizden geldiğince tüm gazeteci arkadaşların her türlü yanlarındayız. Onlar bizim için çok önem arz eden meslek yapmaktalar.

Mert teşekkür etti

İYGAD Başkanı Mehmet Mert ise Başkan İmamoğlu ve Muhtar Aykut'a teşekkür ederek; İYGAD çok yakında kendisine yakışır yeni merkez binasına kavuşarak çok daha seri hizmetlere imza atacak. Amacımız gazetecilik mesleğinin saygınlığını artırıcı hizmetlere imza atmak. Sizler gibi basın dostları sayesinde işimiz daha da kolaylaşacaktır.


mehmet mert

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.