İYGAD'dan Üyelerle İlgili Radikal Kararlar

İYGAD'dan Üyelerle İlgili Radikal Kararlar
İYGAD yürütme kurulu 2016 yılı Ocak ayının ikinci toplantısını Kent Gündem Gazetesi'nde gerçekleştirdi.
Toplantıda İYGAD'ın tüzüğüne ve prensiplerine uymayan üyelerin dernekten uzaklaştırması yönünde radikal kararlar çıktı.

Disiplin üyeler düşürülecek!

Dernek yürütme kurulu İYGAD Başkan Yardımcısı Sevda Durgun'un ev sahipliğinde Kent Gündem Gazetesi'nin Esenyurt'taki merkezinde gerçekleşti. Toplantıya daha önce alınan karar doğrultusunda Dernek Denetim Kurulu Başkanı Emin Beyaz ve Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Dolu'da katıldı. Özellikle Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Dolu bu toplantıda söz alarak; İYGAD'ın üye sayısının fazlalığına değil, nitelikli üyelere ihtiyacı var. Bu derneğe sorumluluklarını yerine getirmeyen, tüzüğe ve prensiplere aykırı hareket eden, basın etik kurallarını yok sayar şekilde gazetecilik yapan kim varsa derhal İYGAD'tan uzaklaştırılmalı.'dedi.

Dolu'nun bu saptaması tüm katılımcılarla onaylanarak bundan böyle; İYGAD'ın haberlerine yayın organlarında yer vermemelerine rağmen derneği her ortamda karalayan üyelerin, tüzüğe aykırı davranışta bulunan üyelerin, derneğe sorumluluklarını yerine getirmeyen üyelerin İYGAD üyeliklerine son verilmesi sağlanacak.

Başakşehir ve Beşiktaş izlenecek

Bazı basın organlarında belediye meclis toplantısına basın mensubu almayan Başakşehir ve Beşiktaş belediye meclislerinin İYGAD yönetimince takip edilip değerlendirilmesi kararı alınan toplantıda ayrıca, merkez ofisin acilen faaliyete geçilmesi, aylık buluşmalar yönünde söyleşilere devam edilmesi, Sevda Durgun ve Emin Beyaz başkanlığında üye aidatlarının toplatılması yönünde çalışmalar başlatılması, kararlarının da alındığı İYGAD yürütme kurulu toplantısı 15 gün sonra bir başka ilçede buluşmak üzere sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.