Mustafa Değirmenci gazetecileri yemekte ağırladı

Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü dolayısıyla gazetecileri yemekte ağırladı.

 Mustafa Değirmenci gazetecileri yemekte ağırladı

Avcılar Belediyesi Sosyal Tesilerinde gerçekleşen yemeğe; HABERDAR Gazeteci Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Mert de katıldı.

Değirmenci, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla burada yaptığı konuşmada şunları söyledi.

 “Böylesine şerefli bir mesleğe gönül veren tüm basın çalışanlarının çalışma koşulları ve güvenceleri bir an önce çağdaş ülkeler düzeyine çıkarılmalı ve basın çalışanı, alın terinin karşılığını alabilmelidir. Gazetecilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi, kanunlardan kaynaklanan sıkıntıların giderilmesi, bize göre acil çözüm bekleyen konuların başında gelmektedir.

 

“Eğer tüm insanlığın, farklı düşünen tek bir kişiyi susturmasını haklı buluyorsanız, gün gelip de o tek kişi iktidarı ele geçirdiğinde tüm insanlığı susturmasına karşı çıkmaya da hakkınız olmaz” diyen İngiliz filozof John Stuark Mill’in sözünü Basın dünyamız kendisine ilke edinmelidir. Ne kendisinin susturulmasına ne de toplumda farklı olanın susturulmasına izin vermeyecek etik değerlere sahip olmalıdır.

Görevini yaparken yaşamını yitiren basın çalışanlarını saygıyla anıyor, özgürlüklerin kısıtlanmadığı bir çalışma dönemi diliyorum"

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2013, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 9 yıl Önce

degirmenci gazeteci personeline yemek vermiş çok önemlii.

SIRADAKİ HABER