Yeni kayyum atanacakların listesini verdi

Yeni kayyum atanacakların listesini verdi
AKP’nin yayın organı Star yazarı Cem Küçük, bugünkü köşesinde “FETÖ ile mücadele esas şimdi başlıyor” iddiasında bulunarak, kayyum atanacakların listesini verdi.
Star yazarı Cem Küçük, bugünkü köşesinde “FETÖ ile mücadele esas şimdi başlıyor” iddiasında bulunarak, kayyum atanacakların listesini verdi. Cem Küçük yazısında Cemaat’in yayın organları Samanyolu grubuna, Özgür Düşünce ile Yarına Bakış gazetelerine ve “tüm Fethullahçı internet sitelerine” kayyum atanacağını ileri sürdü.
Star’daki yazının ilgili bölümü şöyle:

“(…) Öte yandan Sulh Ceza Hakimliklerimiz FETÖ’nün diğer organları Meydan gazetesi Canerzincan-ÖD gazetesi ve Yarına Bakış’a da ve tüm Fethullahçı internet sitelerine de kayyum atayacaktır. FETÖ ile organik bağı olan medya hukuken olamaz. Aynı şekilde terör örgütlerinin üniversiteleri ve okulları da olamaz. RTÜK gibi görevini yapmayan bir kurum da YÖK’tür. YÖK Başkanı Yekta Saraç garip bir şekilde FETÖ konusunda kılını kıpırdatmıyor. Saraç bu gaflet ve delaletine devam ederse çok açık söylüyorum tıpkı Çetinsaya gibi görevinden alınacak. Son çıkan yönetmelikle YÖK’ün 17 FETÖ üniversitesine birden el koyma yetkisi vardır ve başta Fatih Üniversitesi olmak üzere hepsine birden el konulacaktır. Bu arada Sulh Ceza Hakimliklerimizin FETÖ üniversitelerine ve okullarına da kayyum atama yetkisi vardır ve gerekirse devreye girecektir. FETÖ’ye finans sağlayan şirketler ve işadamları konusunda kriter 1 Ocak 2014 tarihidir. Savcılarımız bu tarihten önce yapılan yardımların peşinde değil ama bu yapının suç örgütü olduğu netleştikten sonra hala finans desteği sağlayanlar hala Fethullah’a gidip biat edenler suçludur. 1 Kasım 2015’e kadar FETÖ’ye destek olup 1 Kasım’da yüzde 50’yi görünce -Bizler bu konuda çok ciddi yanılgıya düşmüşüz, aldatılmışız maalesef- diye kıvıranlar elbette hukuktan kurtulamayacaklar. Kayseri Emniyeti ve Yargısı doğru yapmıştır. Diğer il emniyetleri ve yargıları da bu yönde gitmelidir. Özellikle 1 Mart 2014 tarihindeki TUSKON ihanet toplantısına katılıp Fethullah’ın Türkiye’ye olan savaşını alkışlayanların hiçbiri adaletin pençesinden kaçamaz. Bu TUSKON hainleri görevde olan Emniyet Müdürlerine, savcılara, hakimlere, AK Parti mensuplarına ve AK Parti’ye yakın bilinen işadamlarına yalvarıyor ve büyük paralar öneriyorlar. Büyük harfle olan DEVLET bu süreçteki tüm polisleri, savcıları, hakimleri ve işadamlarını takip ediyor. FETÖ’den rüşvet kabul ederlerse hayatları biter.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.