Mahkemede Temel fıkrası gibi olay !

Pala, hâkimi yanlış anladı tutuklandı

Mahkemede Temel fıkrası gibi olay !

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı taşeron temizlik şirketinde çalışan ve boks sporuyla uğraşan “Pala” lakaplı Yasin Aytekin (23), otomobilinin aküsünü çaldıkları gerekçesiyle 4 kişiyi dövünce mahkemelik oldu.
Yedikleri dayak sonrası hastanelik olan 4 kişinin şikâyetiyle Aytekin hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Tutuksuz yargılanan Aytekin, 8 Haziran günü 3’ncü Sulh Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Duruşma sonunda Hâkim Hülya Akar, mahkemenin verdiği hükmün açıklanmasının 5 yıl ertelendiğini söyledi.

İddiaya göre, kararı yanlış anlayıp 5 yıl hapis yatacağını sanan Aytekin, hâkime, “Sizin de, mahkemenizin de.... Ben bir daha gelmem” diye bağırarak, verilen duruşma tutanaklarını yırttı. Hâkim Akar’a yöresel şiveyle “Hele sufatına (yüzüne) bak şunun” diye hakaret etti. Hâkimin şikâyetiyle duruşma çıkışı gözaltına alınan Aytekin, tutuklama talebiyle Nöbetçi 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Aytekin, ‘mahkemenin huzurunu bozmak ve görevli hakime hakaret’ suçlarından tutuklanarak Erzurum E Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER