'20 yılda AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevini üstlenecek bir isim yetişmemiş mi?'

Karar yazarı Elif Çakır, Osman Nuri Kabaktepe'nin AKP’nin yeni İstanbul İl Başkanı olmasını köşesine taşıdı.

'20 yılda AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevini üstlenecek bir isim yetişmemiş mi?'

Elif Çakır" 20 yılda AK Parti İstanbul teşkilatında İstanbul İl Başkanlığı görevini üstlenecek bir isim yetişmemiş mi?" diye sordu.

Elif Çakır'ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

"AK Parti’nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe oldu. 20 yıl boyunca AK Partiden uzak duran, Milli Görüş’e sadakatini sürdüren Kabaktepe bir gecede AK Partili oluverdi ve İstanbul İl Kongresinde başkanlığa seçiliverdi…

Öyle ya AK Parti yeni kurulmuş bir parti değil 20 yıllık bir parti. Kendi teşkilatlarının içinden İstanbul İl Başkanlığı görevini yapacak liyakate sahip bir ismin bulunamamış olması tuhaf olduğu kadar hazindir de. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisine üye dahi olmamış bir ismi transfer etmesi ve bu transferin teşkilat sevinçle karşılanması, teşkilatlarda heyecan rüzgarı estiriyor oluşu, ayrıca düşündürücüdür. (Abdülkadir Selvi, Hürriyet, 23 Şubat)

20 yılda AK Parti İstanbul teşkilatında İstanbul İl Başkanlığı görevini üstelenecek bir isim yetişmemiş mi?

***

Madalyonun diğer yüzünde ise Sayın Kabaktepe şimdiye kadar AK Parti’nin 20 yıllık icraatlarını beğenmediği için uzak durduysa bir gecede bu partinin nesine hayran oldu da İl Başkanlığı görevini kabul etti sorusu yazılıdır.

Ya da tam tersi eğer beğendiği bir parti idiyse 20 yıldır neden uzak durmuştur?

Ben aslında bugün bu konuyu yazacaktım. Çünkü uzun uzun yazılmayı, tartışılmayı, AK Parti nezdinde bu hadisenin sosyolojik ve psikolojik tahlillerinin yapılması gerektiğine inanıyorum."

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER