3 ana tema ve 9 ilke

3 ana tema ve 9 ilke
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, partisinin 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin 3 ana tema ve 9 ilkeden oluşan seçim beyannamesini açıkladı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Durmaz, Türkiye'nin 31 Mart 2024 tarihinde doğuracağı sonuçlar itibarıyla çok önemli bir seçime gideceğini belirterek, "İçerisinde bulunduğumuz siyasi atmosfer, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kurumsallaşma ve uyum süreci, başta ekonomi ve güvenlik meseleleri olmak üzere ülkemizin bekasına yönelik devam eden iç ve dış tehditler, geçtiğimiz genel seçimlerin olduğu gibi yaklaşan yerel seçimlerin de önemini artırmaktadır" dedi.

 

 

Üretken belediyecilik

Seçim beyannamelerinin 3 ana teması bulunduğunu belirten Durmaz, bunlardan birincisinin 'Yeni Tehditler ve Türkiye'nin Bekası' olduğuna işaret ederek, “Başını uluslararası çıkar gruplarının çektiği, kendi menfaatlerine öğün yaptıkları yerli iş birlikçilerin de figüranlığını yaptığı, etki alanlarını genişletme çabası taşıyan planların tedavüle sokulduğu ve milletimizin arasına nifak sokulmaya çalışıldığı süreçlerin kimi yaşandı, kimi de milletimizin ferasetiyle engellendi. Ancak her seçim öncesi, yeni strateji ve taktiklerle ortaya çıkan bu güruhun 31 Mart 2024 mahalli idareler genel seçimleri öncesinde de boş durmadığı, benzer yöntemlerle huzursuzluk ve nifak tohumu ekmeye çalıştığı gözlerden kaçmamaktadır. Bu sebeplerle MHP, milletimizin birliğine ve bütünlüğüne karşı tüm hadsiz teşebbüsler karşısında kararlılıkla durmaya, genelden yerele güçlü duruşun ülkemiz ve milletimiz üzerinde tahakküm kurmaya çalışan gayrı milli emel sahiplerine en büyük cevap olacağının bilinciyle hareket etmeye devam edecektir” dedi. Durmaz, 2'nci ana temalarının 'Üretken Belediyecilik Vizyonu' olduğuna dikkat çekti.

 

9 ilkeyi açıkladı

3'üncü ana temalarının ise 'Afet ve Krizlere Hazırlıklı, Çevre Dostu Güçlü Şehirler' olduğunu belirten Durmaz, "Malumlarınız olduğu üzere, aziz vatanımız geçtiğimiz yıl 6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli depremlerle tarihin en büyük felaketlerinden biriyle yüzleşmiştir. Tarihi şehirlerimiz büyük yara almış, bazı şehirlerimiz kendilerine özgü hatıralarını ve hafızalarını büyük ölçüde kaybetme tehdidiyle yüzleşmiştir. MHP'ye göre, güçlü ve dirençli şehirler kurmak bilhassa dünyanın en büyük Türk kenti İstanbul'umuzun muhtemel depremlere hazırlıklı olması, beka düzeyinde ehemmiyet arz etmektedir" dedi. Durmaz, seçim beyannamelerinde açıklamalarını yaptığı 3 ana temanın yanı sıra; 'Üretken Belediyecilik ve Yerel Ekonomi', 'Üretken Belediyecilik ve Dirençli Şehirler', 'Üretken Belediyecilik ve Kadın, Aile, Çocuk', 'Üretken Belediyecilik ve Emekliler, Yaşlılar', 'Üretken Belediyecilik ve Altyapı, Ulaşım, Çevre, Enerji', 'Üretken Belediyecilik ve Akıllı Dijital Şehirler', 'Üretken Belediyecilik ve Güvenli, Yaşanabilir Şehirler', 'Üretken Belediyecilik ve Sosyal Destekler', 'Üretken Belediyecilik ve Katılım' olmak üzere 9 ilkenin yer aldığını açıkladı.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.