AKP'li Şentop: CHP ile koalisyon çok zor

AKP'li Şentop: CHP ile koalisyon çok zor
AK Parti MKYK üyesi ve AK Parti 3. Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mustafa Şentop, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Büyükçekmece'de basın toplantısı düzenledi.Ak Parti Büyükçekmece ilçe başkanlığının ev sahipliğinde Osmanlı Saray Sofrası’nda düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına çok sayıda basın mensubu katıldı.


Ak Parti Büyükçekmece ilçe başkanı Hatice Bozdağ yaptığı açılış konuşmasında “Biz teşkilatlar olarak asla önümüzdeki seçim düşüncesiyle değil, önümüzdeki nesil düşüncesiyle hareket ettik, etmeye de devam ediyoruz. Biz milletimizin sağduyusuna güveniyoruz. 1 Kasım seçimleri sonrasında sandıktan yine istikrar çıkacaktır. Yine güçlü bir iktidar çıkacaktır ki, bu da AK Parti olacaktır” dedi.

Burada basın mensuplarına bir konuşma yapan Prof. Dr. Şentop, “Haziran’da seçim yaptık. Milletvekillerini seçtik. Fakat yetmedi. Bir ülkeyi yönetmek için meclis lazım ama Türkiye’yi yönetmek için hükümet de lazım. Bizim sistemimizde millet hükümeti seçmiyor. Meclisi seçiyor ardından meclisin içinden hükümet çıkıyor“ dedi.


7 Haziran sonrası koalisyon görüşmelerini de değerlendiren AK Partili Prof. Dr. Mustafa Şentop, “HDP ile baştan koalisyon yapmayacağımızı söyledik. MHP zaten ilk günden hayır dedi. CHP ile yapılan görüşmeler sonuçsuz kaldı. Bu seçimde tek parti çoğunluğuna dayanan hükümetin oluşması gerekiyor. Bizim talebimiz milletimizden bu. Milletin kararı bu yönde olmalı. Türkiye güçlü bir hükümetle yoluna devam ederse, hem milletimizin hem devletimizin yararına olacak. Koalisyon hükümeti olursa, olduğumuz yerde patinaj yaparız“ dedi.

CHP’nin seçim vaatlerini de eleştiren Şentop, “ CHP’nin vaatleri var. Ne zaman bunları yapacak? Tek başına iktidara gelirse. Ne zaman tek başına gelecek? Hiçbir zaman. Kendisinin de böyle bir iddiası yok” dedi.


CHP ile koalisyon çok zor


Daha sonra soruları cevaplayan AK Parti 3. Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mustafa Şentop, bir basın mensubunun  “CHP ile neden koalisyon kurmadınız? Şeklindeki sorusuna ise, “ CHP ile koalisyon yapmak çok zor. CHP ile koalisyon yapmak adeta onlardan kabinede yer alacak isimlerle tek tek koalisyon yapmak gibi bir şey. Parti de herkes ayrı telden çalıyor.” diyerek cevapladı.


Taşeronlara kadro konusu


Taşeronların kadroya alınması ile ilgili bir soruyu da “Kamuda taşeron işçi statüsünde görev yapan asıl işçilerin tamamını kadroya alacağız. Yardımcı işlerde çalışanlarında şartlarını iyileştireceğiz. Maliye Bakanlığı bu konuda çalışıyor. Muhtemelen yılsonuna kadar netleşir” şeklinde yanıtladı.

Çözüm süreci

Çözüm süreciyle alakalı bir soruyu da yanıtlayan Şentop “Çözüm sürecinde birinci öncelik silahların bıraktırılması değildi. Birinci önceliğimiz bölgede yaşayan insanlarımızın kazanılmasıydı. Bu konuda başarılı da olduk. Bakının PKK’nın okula gitmeme çağrısına, halkı sokağa dökme çağrısını ciddiye alan yok. ”dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.