BEN KİMSEYİ HANÇERLEMEM!

BEN KİMSEYİ HANÇERLEMEM!
Akşener, Kılıçdaroğlu'nun "hançer" çıkışına yanıt verdi. “Ben kimseyi hançerlemedim hançerlemem” diyen Akşener, “Ben olmadığıma göre hançer kimin? Benim sırtımda hançer mançer yok.

Bu hançer edebiyatı çok ilginçti. Kimse üzerine almadı, benim üzerime kaldı, görüşeceğiz” ifadelerini kullandı. Yeni yönetime ittifak kapısını da kapatan Akeşenr, “Bundan sonra kendimizden başka kimseye kefil olmayız” ifadelerini kullandı

Partisinin grup toplantısında konuşan Meral Akşener, iktidara yüklendi. “Merkez Bankası yüzde 58 olan 2023 enflasyon tahminin yüzde 65’e çıkardı bakalım yıl sonun kadar daha kaç kere güncelleme gelecek. Bakalım gelecek güncellemeler sokaktaki enflasyona yetişebilecek mi? Diye soran Akşener, “Milletimiz enflasyona karşı kemer sıkmaktan nefes alamayacak hale geldi ama saraydaki zevki sefa ortamı tüm hızıyla sürüyor. İktidar, her geçen gün tarım potansiyelimizi daha da vasatlaştıran politikalarına yenilerini ekliyor. Geçtiğimiz hafta Kütahya'daydık, ülkemizde siyaset milletten kopuk bir anlayışla yapılırken dedikodularla koltuk kavgalarıyla suni gündemlerle vakit öldürülürken biz her zaman olduğu gibi milletimize gittik, dertlerini dinledik. Kütahya'da karşıma çıkan bir emekli kardeşim dedi ki 6 bin 500 lira maaş alıyorum kira 4 bin lira nasıl yetireyim! Bu durum gerçek bir garabet biz emekli maaşlarını asgari ücret üzerine çıkartın asgari ücreti de güncel enflasyona göre düzenleyin diyoruz ama ülkemizde 7 bin 500 lira bile alamayan insanlarımız var. eşini kaybetmiş bir ev kadını 5 bin 800 lira ile nasıl geçinsin?  El insaf ya ayıptır günahtır” ifadelerini kullandı. 

Özel'in fanı oldular!

Sözlerinin kimisine karın ağrısı yaptığını, birilerini fevkelade rahatsız ettiğini belirten Akşener, “Bazıları da bizi kendine düşman gördü. Ne ilginçtir ki 2023 seçimlerinde Türkiye’yi değiştirmek için gösterdiğimiz çaba karşısında bizi oyunbozanlıkla suçlayanlar parti içi hesaplarını Türkiye’nin istikbalinin önüne koyanlar hafta sonu itibariyle birer değişim havarisi oluverdiler. Hem Saraçhane’de hem ayın 3’ünde hakkımda söylenmeyen kalmadı. Söyleyenlerin hepsi havari bugün. Allahım sen ne büyüksün, her şeyi yaşarken gösteriyorsun, valla ahirete hiçbir şey kalmıyor Türkiye’de. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıktık diye bize demediklerini bırakmayanlar hafta sonu itibariyle yeni genel başkan Özgür Özel’in en büyük fanları oldu. Bakın utanmadan Sayın Kılıçdaroğlu’na en ağır hakaretleri ettiler. Niye aday oldun kaybettin diye hakaret ettiler. Hani size göre yüzde 60’la kazanıyordu, yav arkadaş göz önünde olan bir hikâye bu ya, inanamadım. Ve oturdum iki rekat şükür namazı kıldım. Kral öldü ama 2023’e damga vuran o garip anlayış ve o anlayışın sahipleri aynen yerinde duruyor” eleştirisinde bulundu. 

Arkadan işim yoktur

CHP kurultayında İYİ Parti'ye bol miktarda hakaret edildiğini belirten Akşenr, “Her türlü erdemi solda her türlü ahlaksızlığı da sağda gören ateşli konuşmalar yapıldı. Hançer edebiyatları İyi Parti eleştirileri aralarda uçuştu. Bazen şaşırıyorum yıllar evvel de önemli bir kişi aranızda bazılarına da denmiş olabilir bana da denmişti, yahu ben bir kadınım bana neden bu söyleniyor diye, ceketimin astarı yok her tarafım hançer bıçak denmişti. Ben de ne yapabilirim diye kendi kendime düşünmüştüm. Rahmetli abime gittim, dedi ki yaşlı adamların sözlerine başka acındırmaya çalışırlar kendilerini. Rahmetli abicim böyle demişti ben de karışmamıştım. Şimdi  Sayın Kılıçdaroğlu da hançerden bahsetti fakat hançer işi ortada kaldı. Bensem o, ben bugüne kadar hiç kimsenin arkasından hançer vurmadım, ya şurasına ya kalbine vururum. Arkadan işim yoktur” dedi. 

Kimseye kefil olmayız

“Benim sırtımda da hançer vardır demiyorum. Gereğini yapmıyorsan ha bire hançerlenirsin, kendine bir şey istiyorsan ha bire hançerlenirsin, ölümüne bir şeyi isteyip çevreyi görmüyorsan elbette hançerlenirsin” diyen Akşener, “O hançerlerin sahiplerini sonra karşında bulursun. Ben kimseyi hançerlemedim hançerlemem. Ben olmadığıma göre hançer kimin? Benim sırtımda hançer mançer yok. Bu hançer edebiyatı çok ilginçti. Kimse üzerine almadı, benim üzerime kaldı, görüşeceğiz” diye konuştu. Yeni yönetimle ittifak konusuna da değinen Akşener, “Herkeslere selamlar gitti biz hariç. Zaten sadece o yan yana gelmenin bundan sonra pek bir zor olduğunun işaretidir. Bundan sonra kendimizden başka kimseye kefil olmayız” ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.