'Beylikdüzü’nün kaybedecek zamanı yok'

İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek Beylikdüzü Belediye Başkan aday adayı olan Ekrem İmamoğlu çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Mahallesi’nde vatandaşların iftar sofrasına misafir olan İmamoğlu “Biz inanarak yola çıkmış bir ekibiz. Önce Beylikdüzü halkının mutluluğunu düşünen bir ekibiz” dedi.

 'Beylikdüzü’nün kaybedecek zamanı yok'
Ekrem İmamoğlu, Büyükşehir Mahallesi’nde vatandaşların iftar sofrasına misafir oldu. Ardından Beylikdüzü Kulüpler Birliği iftarına katılan Ekrem İmamoğlu, daha sonra Beylikdüzü Meydan’da düzenlenen iftar sonrası forumda vatandaşları dinledi. Sonrasında da Kavaklı Mahallesi’nde katıldığı programda, mahalle sakinleriyle sohbet etti. Oradan da Beylikdüzü Etkinlik alanındaki CHP Karavanı’nda vatandaşlarla buluştu.

Yeşilvadi bizim önceliğimiz olacak

Yeşilvadi Projesi’nin yıllardır hizmete geçirilememesinin bir duyarsızlık örneği olduğunu ifade eden Ekrem İmamoğlu, “ Kavaklı gibi Beylikdüzü’nün birçok noktasında sosyal alan eksikliği var. Yeşilvadi bu sorunu çözecek bir proje. Yeşilvadi bizim önceliğimiz olacak” şeklinde konuştu. 

Her noktaya eşit hizmet

Beylikdüzü için projelerinin hazır olduğunu, ilerleyen zamanda her mahallede vatandaşlarla bu projeleri paylaşarak onaylarını alacaklarını paylaşan Ekrem İmamoğlu, “Bu zor değil. Bunlar için önce inanmak lazım. Beylikdüzü’nün çok eksikleri var. Biz, şehrin her noktasına aynı hizmeti taşıyan bir yönetim olacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaybedecek zaman yok

Mevcut yerel yönetimin hazırlıksız olduğuna da atıfta bulunan Ekrem İmamoğlu, “İlk sene biz ne yapacağız diye birbirlerine baktılar. Sonra birşeyler yaptılar. Yaptıklarının yarının yanlış olduğunu görünce bir sene de düzeltmeyle uğraştılar. Üçüncü sene biraz bilgi sahibi oldular. Bu sefer kendi içlerinde kavgalar, görev değişimleri oldu. Dışardan yeni adamlar geldi. Yeni gelenlerle bir daha kaos yaşandı ve dört sene bitti” şeklinde tespitlerde bulunarak, “Bu kentin bu kadar zaman kaybına tahammülü var mı?” diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2013, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER