Bingöl'de gaf üstüne gaf!

Başbakan Erdoğan Bingöl mitinginde Bingöllüler'e üç kez Diyarbakır diye seslenince cevap alamadı. "Cevap vermiyorsunuz" diyen Erdoğan miting alanındaki yurttaşara "Ama duymuyorlar" dedi. Erdoğan'ın ikinci gafı ise doğalgazı olmayan Bingöl için "Bizden önce doğalgazınız var mıydı? Ne yapıyordunuz binanın bodrumuna in, kömürü al, aynı çileleri biz de çektik" şeklindeki sözleri oldu.

Bingöl'de gaf üstüne gaf!
Bingöl'de partisinin mitingine katılan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının bir bölümünde Bingöllülere, "Diyarbakır" diye seslenince cevap alamadı. Meydandaki yurttaşlardan cevap alamayan Erdoğan "Cevap vermiyorsunuz" diyerek sitem etti.

Doğalgaz gafı

İkinci gaf ise mitingin sonlarında doğru geldi. Erdoğan, doğalgazı olmayan Bingöl'de Bingöl halkına "bizden önce doğalgazınız var mıydı? Ne yapıyordunuz binanın bodrumuna in, kömürü al, aynı çileleri biz de çektik" dedi.

"Hep samimiyetin diliyle konuştuk"

Başbakan Erdoğan, ''Biz bugüne kadar hep samimiyetin diliyle konuştuk. Biz Bingöl'de söylediğini Ankara'da yalanlayan, doğuda, batıda, kuzeyde, güneyde farklı bir dil kullananlardan olmadık'' diye konuştu.

11 Mayıs tarihinde bağımsız adayların Bingöl'e geldiğini anımsatan Erdoğan, şunları konuştu:
''Buraya geldiler değil mi? Geldiler mi? Çünkü burada 3-0 AK Parti var. Adeta diyorlar burası AK Parti'nin kalesi, bunun yıkılması lazım. Öyle bakıyorlar. Hitap ettiler Bingöllü kardeşlerime. Aslında buna hitap bile denmez. Geldiler burada sizin inançlarınızı istismara yönelik adeta vaaz, hutbe gibi bir takım sözler edip gittiler. Allah Allah ya bu BDP, bu terör örgütü, bu bağımsız adaylar ne zamandan beri milletin dini değerlerini önemser oldu. Bugüne kadar milletin dini değerlerine hakaret edenler, ufukta sandık görününce acaba neden birden dini, imanı, İslamı hatırladılar. Daha düne kadar bunlar Kürtlerin dini Zerdüştlüktür diyordu. Daha düne kadar bunlar Kürtler kılıç zoruyla Müslüman yapıldılar diyordu.''


Konuşmasında 12 Eylül halk oylaması turunun unutulmaması gerektiğini bildiren Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:
''24 Temmuz'da Bingöl'den Bismillah demiştik. Bingöl'ün bereketi, samimiyeti, hayır duası tüm ülkeyi kuşattı ve Türkiye yüzde 58'le evet dedi. Siz 1982'de 12 Eylül anayasasına en yüksek hayır oyu veren ilimizsiniz. Biz 24 Temmuz'da kampanyamızı buradan başlatırken sizden bir rekor beklediğimizi ifade etmiştik. 12 Eylül'de rekoru iki ilimiz birden paylaştı. Ağrı yüzde 95.8 evet dedi fakat orada katılım yüzde 56 oranında oldu. Siz yüzde 95,3 oranında evet dediniz ama katılım yüzde 77 oldu. Bingöl bizi hiç hayal kırıklığına uğratmadı. Bingöl kendisine yakışanı fazlasıyla yaptı. Buradan tüm Bingöl'e, Bingöllü kardeşlerime kalbi şükranlarımı ifade ediyorum. Ahde vefanız, hayır dualarınız için sizlere teşekkür ediyorum. Siz bizi hayal kırıklığına uğratmadınız. İnanın biz de sizi hayal kırıklığına uğratmadık. Uğratmayacağız.''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER