CHP AMİRAL GEMİSİDİR!

CHP AMİRAL GEMİSİDİR!
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret etti.

Görüşme sonrasında Özel "Süreç içinde diyalog ve temas halinde olma konusunda fikir birliğine vardık" derken, İnce "İktidar psikolojik üstünlükle bu seçimlere giriyor. CHP amiral gemisidir" ifadelerini kullandı. Özel daha sonra yaptığı açıklamada CHP'nin belediye başkan adaylarının açıklanmasının ertelendiğini söyledi

 

Memleket Partisi Genel Başkanı Genel Başkanı Muharrem İnce, Parti Sözcüsü İpek Özkal Sayan ve beraberindeki heyet ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i, CHP Genel Merkezi'nde ziyaret etti. İnce'yi kapıda CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel karşıladı. İnce, basın mensuplarına, "Genel Başkana hayırlı uğurlu olsun ziyaretine geldim" dedi. Görüşme sırasında Özel'e ise CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcıları Deniz Yücel ile Gül Çiftci eşlik etti. İnce ve Özel'in görüşmesi yaklaşık 1 saat sürdü.

 

Anayasa'ya karşı darbe

 

İki lider, görüşmenin ardından ortak basın açıklaması yaptı. İlk olarak söz alan Özgür Özel, "Bugün Memleket Partisi'nin saygıdeğer Genel Başkanı sayın Muharrem İnce ve heyetini kabul ettik. Kendileri partimize hayırlı olsun ziyaretine geldiler. Kendilerine nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorumz" dedi. “Görüşmede memleket meselelerini, halkın meselelerini konuştuk. Süreç içinde diyalog ve temas halinde olma konusunda fikir birliğine vardık” diyen Özel, konuşmasına "Tabii biz görüşmemizi yaparken, sürekli bugün CHP'nin açıklayacağı belediye başkan adaylarından bahsedildiğini takip ettik. Arkadaşlar, dün Anayasa Mahkemesi'nin kararını hiçe sayan, dolayısıyla Anayasa'yı askıya alma anlamına gelen bir darbe gişiriminin son perdesi oynandı. Bu şartlar altında bugün yapılacak MKY toplantımızın ve ardından yapılacak PM toplantımızın özel gündemle toplanacağını duyurmuştum. Bugün bizden bir belediye başkan adayı ve yerel seçimlere ilişkin hiçbir şey duymayacaksınız. MYK'nın ve PM'nin olağanüstü gündemi içinde bulunduğumuz Anayasa'ya karşı darbe girişimidir" ifadelerini kullandı.

 

Kaygıları konuştuk

 

Muharrem İnce ise Özel'le memleket meseleleri üzerine bir değerlendirme yaptıklarını söyleyerek, "Tabii ki önümüzdeki seçim süreciyle ilgili de kaygılarımızı dile getirdik. Çünkü biliyorsunuz bu memleketin adliyesi, zaptiyesi, mülkiyeti, harbiyesi, tıbbiyesi ele geçirilmiş durumda. Memlekette yargı, iktidarın sopası olmuş durumda. Yargının olmadığı bir yerde, yargının düzgün işlemediği bir yerde ekonominin kurallarının düzgün işlemesi mümkün değildir. Eğer yargı Türkiye'de adalet dağıtmıyorsa, bir ülkede yargı adalet dağıtmıyorsa, sadece Türkiye olması şart değil. O ülkede yoksulluk kaçınılmazdır” dedi.

 

Yargı karın doyurur

 

“Hep söylediğim bir sözü bir kez daha tekrar edeyim; yargı karın doyurur. Türkiye'de yargı aklını başına almalıdır” diyen İnce, “Türkiye'de yargı bizi yoksulluğa sürüklemektedir. Bugün dolar 30 TL olmuşsa, euro 35 liraya doğru gidiyorsa bunun birinci sorumlusu ekonomistler değildir; yargıçlardır, hakimlerdir, savcılardır, siyasetçilerdir. Bunu herkes görebilmelidir. Bu beni ürkütüyor. Baskılanmış bir döviz, zorla orada tutulan bir döviz, yargı eliyle bir takım hizaya getirmeler. Memleketimizin geleceği açısından bizi ürkütüyor” açıklamasını yaptı.

 

 

Görüşlerimizi aktardık

 

İnce, son seçimde de hem cumhurbaşkanlığı, hem Meclis çoğunluğunu ele geçirmiş bir iktidar olduğuna vurgu yaparak, "Bu psikolojik üstünlükle bu seçimlere giriyor. Onun için Sayın Özgür Özel'e, 'Cumhuriyet Halk Partisi amiral gemidir. Bugün muhalefetteki en güçlü partidir' dedik. O konuda görüşlerimizi aktardık. Türkiye nasıl yeniden ayağa kaldırılır, nasıl bir topyekun mücadele edilip, bu konuda görüşlerimiz neyse dilimizin döndüğü kadar kendisiyle bunları paylaştık" ifadelerini kullandı.

 

 

 

YOL HARİTASINI KONUŞACAĞIZ

 

CHP Parti Meclisi’nin dün 200’ün üzerinde belediye başkan adayını açıklaması bekleniyordu.

Genel Başkan Özgür Özel, Merkez Yönetim Kurulu ve PM toplantılarında olağanüstü gündemin Yargıtay’ın Can Atalay kararı olacağını açıkladı. Özel, “Bugün bizden bir belediye başkanı adayı ve yerel seçimlere yönelik herhangi bir şey duymayacaksınız. MYK’mızın, Parti Meclisi’mizin olağanüstü gündemi, içinde bulunduğumuz Anayasa’ya karşı darbe girişimidir. CHP’nin toplumsal muhalefetle birlikte bundan sonraki yol haritasını konuşacağız. Önümüzdeki hafta içinde belirlenecek bir günde, bugünkü gündemde Parti Meclisi’miz yeniden toplanacaktır” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.