CHP'li Nas: Partimin başarısı için çalışacağım

CHP Avcılar İlçe Başkan Adayı Erdal Nas, ilçe merkezinde partilileriyle bir araya geldi...

CHP'li Nas: Partimin başarısı için çalışacağım
İstanbul'da bu hafta sonu yapılacak ilçe kongreleri öncesinde parti içi yarış da hız kazandı. CHP Avcılar'da mevcut ilçe yönetim kurulu üyesi olan Erdal Nas ilçe merkezinde ilçe başkan adaylığını açıkladı.
Erdal Nas konuşmasında belediye başkanı ve milletvekili adayı olmayacağını ifade ederek "Görev sürem içerisinde eşit ve adil bir yönetim sözü veriyorum. Sadece partimin başarısı için çalışacağım" dedi.
Avcılar'da yerel iktidarı korumak için mücadeleye devam edeceklerini ifade eden Erdal Nas, sözlerini şöyle sürdürdü; "Avcılar, CHP’nin değerlerini her ortamda temsil eden bir bölgedir, iktidar yürüyüşünün mihenk taşıdır. Duyarlı halkımız, demokrasi ve insan hakları ihlallerine parti örgütümüz çatısı altında dur demektedir. Birliğimizi korumak ve partimizi yeniden iktidar yapmak için aday oldum. Görev sürem içerisinde eşit ve adil bir yönetim sözü veriyorum. Sadece partimin başarısı için çalışacağım.
Yolumuzda bölmeden, bölünmeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden yürürken, partimizi yerelde ve genelde iktidara taşımak için Cumhuriyet Halk Partiliyim diyen, bu anlamda kendini sorumlu hisseden, elini taşın altına koyan herkesle de birlikte yürümeye varız"

ERDAL NAS KİMDİR?
1976 Erzincan Kemah'ta doğdu. Eğitim hayatını orada tamamladı. Kemah'ın bilinen saygın bir ailenin oğlu. Babası yirmi yıldan fazla CHP ve SHP ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Babasını rol model alan Erdal Nas'ın hayatında da siyaset önemli bir yer edindi.  11 yıl Ziraat Bankası'nda çalıştı. 2009 yılında yerel seçimlerde Kemah CHP ve DSP koalisyonundan Belediye Başkan Adayı olmak için işinden istifa etti. Kemah'ta sağ görüşün hakim olmasına rağmen seçimleri 36 oyla kaybetti. 
2009 yılının Kasım ayında İstanbul Avcılar'a taşındı. Avcılar'a gelince CHP'de siyasi hayatına devam etti. Bundan önceki kongrede ilçe yönetimine seçildi ve iki buçuk yıl Avcılar CHP İlçe Yönetiminde görev yaptı. Siyasi geçmişi güçlü, CHP geleneğinden gelen Erdal Nas, Erzincan CHP İl sekreteri olan eşiyle tanışmasına ve evlenmesine de CHP'ye borçlu olduğunu söylüyor. 14 yaşında Berfin isminde bir kızı var. Erdal Nas'ın, Bahçeşehirde kendisine ait iki adet kurutemizleme firması bulunuyor. 
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2017, 09:55

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER