CHP'li Umut Oran'dan 2 Kasım mesajı!

CHP'li Umut Oran'dan 2 Kasım mesajı!
CHP’li Umut Oran 1 Kasım’da CHP iktidarının kurulması için 14 ilde yürüttüğü seçim çalışmalarını dün gece tamamlarken, “Kendinizle gurur duyun! Ben de her birinizle gurur duyuyorum” diye seslendiği CHP örgütüne teşekkür mesajı yayınladı.
Umut Oran mesajında, “Seçim sandıklarından Sayın Genel Başkan’ın işaret ettiği başarıyla yani iktidar olarak çıkacağımıza eminim. Sizler de 2 Kasım’da yepyeni bir durumun ortaya çıkacağına ve yepyeni bir Türkiye’ye uyanacağımıza emin olun. 2 Kasım; AKP’nin 13 yıllık zulmünün biteceği gün olacak. 2 Kasım; gericiliğe ve bölücülüğe karşı destansı bir karşı çıkış ve büyük bir başkaldırı olacak. Ama her şeyden önemlisi 2 Kasım; bu ülkede ‘umudun asla tükenmeyeceğini’ gösteren bir milat olacak. Ben; Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönlünü, alınterini ve umutlarını veren sizlere inanıyorum. 2 Kasım sabahı ya yeni bir yol bulacağız ya da yepyeni bir yol açacağız, siz de büyük değişime hazır olun!” dedi. 

CHP’nin tek başına iktidarı için 7 Haziran’da 15 ayrı ilde çalışma yürüten Umut Oran 1 Kasım seçimleri için de 14 ilde örgütle ve halkla buluşarak #Önceİnsan dedi. Bugün İstanbul’da kendi bölgesinde çalışma yürütmek için dün gece Adana’da seçim çalışmasını noktalayan Umut Oran bugün yazılı bir açıklama yaparak CHP örgütüne gönderdiği mesajı açıkladı.

Umut Oran’ın açıklaması şöyle:

Eski bir İskandinav atasözü der ki: “Karda başka bir liderin ayak izlerini sürerek lider olamazsınız!”

Adana’da, Afyonkarahisar’da, Bolu’da, Bursa’da, Düzce’de, Giresun’da, İzmir’de, Kastamonu’da, Kırklareli’nde, Kütahya’da, Ordu’da, Osmaniye’de, Sakarya’da, Trabzon’da ve yurdun dört bir yanında sizlerle omuz omuza 1 Kasım hedefiyle mücadele ederken aklımda hep bu söz vardı.

Alanlarda, meydanlarda, seçim bürolarında, sokaklarda ve hayatın her yerinde emek veren, mücadele eden, yılmayan, usanmayan siz yol arkadaşlarıma baktıkça her birinizin gerçek birer lider olduğuna tekrar tekrar inandım.

Sizler; ilk hedefe yani Cumhuriyet Halk Partisi’nin tek başına iktidarına ulaşmak için kolaycılığa saplanmadınız.

Sizler; bölücülerin ayak izlerini takip edip etnik siyaset tuzağına düşmediniz.

Sizler; gericilerin ayak izlerini takip edip mezhep siyaseti bataklığına saplanmadınız.

Tam tersine sizler; başkalarının ayak izlerini yok sayarak kendi kutup yıldızınıza yani Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yoluna baktınız. Onun işaret ettiği hedefe ulaşmak için kendi ayak izlerinizi oluşturdunuz, ellerinizde çoban ateşleriyle karanlığın üstüne üstüne yürüdünüz.

Biliyorum ki bu onurlu tavrınızla eski Genel Başkanlarımız Deniz Baykal’a, Altan Öymen’e, Hikmet Çetin’e, bugün ölüm yıldönümü olan Erdal İnönü’ye, dağlara taşlara Karaoğlan yazdıran Bülent Ecevit’e, en az namussuzlar kadar cesur olmamız gerektiğini söyleyen İsmet İnönü’ye ve Anadolu devriminin ebedi lideri Mustafa Kemal Atatürk’e de layık olduğunuzu gösterdiniz.

Kendinizle gurur duyun! Ben de her birinizle gurur duyuyorum. Sizlerle aynı bayrağın altında mücadele ettiğim için, sizlerin kavgasına omuz verebildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. 

Değerli Dostlarım,

7 Haziran seçimlerinden hemen sonra tüm örgütümün; koalisyon tartışmalarına takılmadan, her ihtimali göz önüne alarak seçim çalışmalarına başladığını biliyorum. Hiç ara vermeden, 7 Haziran seçimlerinin yorgunluğunu bile üzerinden atmadan olası bir seçim için tüm enerjisini harcayan başta gençlerimiz ve fedakâr kadın dava arkadaşlarımız olmak üzere, her bir partili dostumu minnetle selamlıyorum.

Sizler, Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “başarının tek ölçütü iktidar olmaktır”anlayışına uygun olarak mücadele ettiniz. Kısıtlı imkânlara rağmen büyük fedakârlıklar göstererek iktidar hedefine yürüdünüz. Artık; üzerine düşen görevi yapmış olmanın verdiği gönül rahatlığıyla sandıklara gidebilirsiniz. Artık; büyük bir iç huzuruyla, terinin son damlasına kadar çalışmış insanların rahatlığıyla oyunuzu atabilir ve 2 Kasım’ı bekleyebilirsiniz.

Seçim sandıklarından Sayın Genel Başkan’ın işaret ettiği başarıyla yani iktidar olarak çıkacağımıza eminim. Sizler de 2 Kasım’da yepyeni bir durumun ortaya çıkacağına ve yepyeni bir Türkiye’ye uyanacağımıza emin olun.

2 Kasım; AKP’nin 13 yıllık zulmünün biteceği gün olacak. 

2 Kasım; gericiliğe ve bölücülüğe karşı destansı bir karşı çıkış ve büyük bir başkaldırı olacak.

Ama her şeyden önemlisi 2 Kasım; bu ülkede “umudun asla tükenmeyeceğini” gösteren bir milat olacak. 

Ben; Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönlünü, alınterini ve umutlarını veren sizlere inanıyorum. 2 Kasım sabahı ya yeni bir yol bulacağız ya da yepyeni bir yol açacağız, siz de büyük değişime hazır olun!

http://www.cagdasses.com


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.