CHP'nin oy hedefini açıkladı

CHP'nin oy hedefini açıkladı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk televizyonunda katıldığı programda partisinin oy hedefini açıkladı.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CNN Türk'te Tarafsız Bölge programına katıldı. Kılıçdaroğlu programda ilk olarak kendi çevresinde yaşanan organizasyon bozukluklarına açıklık getirdi. Programın ilerleyen kısmında ise CHP'nin genel seçimlerdeki oy hedefini açıkladı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:
 

"Siyasette sertleşmeye karşıyım"

- Siyasette sertleşmeye karşıyım. Sayın başbakan öfkeli konuşmayı seviyor.

- Duran merdivenden indim aşağıya. Bir kameraman arkadaşımız görüntü almaya kalkınca optik algılayıcı görüntü alıyor ve merdiven yürümeye başladı. Olay bu.

- Van Denizi. Benim çocukluğum bölgede geçti. Bölge halkı ona deniz der. Yürüyen merdivenle de birleşince artık ona bir şey demek gerekiyordu.

- Biz faili meçhuller ile ilgili öneri verdik. Buldular mı hayır. Bunları araştırmayın diyorlar. Ondan sonra da diyorlar ki Ergenekon.


"AKP devleti ele geçirmek için özel bir çalışma içinde"

- Gazeteciyi alıyorlar içeri. Ergun Poyraz. Kişileri alıyorsunuz içeri tutukluyorsunuz. Kitap yazmaktan başka bir suçu varsa ben gerçekten bilmiyorum. Onların Genelkurmay başkanları yok muydu? Niçin onlara sormuyorsunuz?

- Yargıya toz kondurmamamız lazım. Bir dava bir yargıçla görüşülür. Siz davayı yargıcın bakış açısına göre değerlendirirseniz olmaz.

- AKP devleti ele geçirmek için özel bir çalışma içinde. Genelkurmay'dan açıklamalarının yapılmaması normaldir. Ama yapılan açıklamalar hukuka aykırı ise soruşturma açılması gerekir. Ben de eleştirdim zırhlı araba konusunda.

- Süheyl Bey'in eleştirisi orduyla bağlantılı. Kendisine göre yaptığı bir eleştiri var. Biz niye bu eleştiriyi yaptın demedik. Biz dün kurulan bir parti değiliz. Kurumların eleştirirken belli bir usluba uymak gerekir.

- Siyasetten bedel ödemenin koşulu halkın oyudur.

"Hukuksuzluk varsa halkın hukukunu savunmamız lazım"

- CHP sırtını askere dayıyor diye bir algı var. Bütün darbeler CHP'nin iktidara yakın olduğu zaman olmuştur. 27 Mayıs dahil. Halkıyla hesaplaşıyoruz biz.

-  Demirel hükümetine verilmiş bir muhtırada sayın Deniz Baykal ve 4 arkadaşı yolda ağlamışlardır.

- Hukuksuzluk varsa halkın hukukunu savunmamız lazım. Bizim hukukun üstünlüğünü her yerde savunmamız lazım. Başbakan yasadışı telefon görüşmelerini alıp kullanabiliyor. AKP kendisini iktidardan gitmemek  için programlayan bir parti. Bitlis Valisi dinlemeye takılan konuşmasında bizim parti diyor. Oysa valiler devletin valileridir. Valiler yasaları devlet adına uygularlar iktidarın adına değil.
 

CHP'nin oy hedefi

- Bütün hedefimiz seçimlerde iktidar olmak. Yüzde 40'lık bir oran. Ulaşamazsak kendimizi tekrar dönüp sorgulayacağız. Lider kalıp kalmayacağıma örgüt karar verir. Yeni bir anlayışı artık Türkiye'ye getirmek gerekir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.