DEMOKRASİ HAVARİSİ RİYAKARLAR!

DEMOKRASİ HAVARİSİ RİYAKARLAR!
DEM Parti'ye çok sert eleştirilerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,

DEM Parti'ye çok sert eleştirilerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Haine hain diyemeyen, sözde demokrasi havarisi riyakarlarla; Oy kazanma uğruna, bölücülüğe ses çıkaramayan; koltuk meraklısı fırsatçılarla da, mücadele ediyoruz. Adı sürekli olarak değişen; ama terörist başına duyduğu sevdası, bir türlü değişmeyen, bir sözde siyasi partinin; bizim gözümüzde, siyasi meşruiyeti yoktur" ifadelerini kullandı

 

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu. Konuşmasına, “Hepimizin yüreğini yakan, acı günlerden geçiyoruz. Evlere, ocaklara ateş düşüyor. Gencecik fidanlarımız, evlatlarımız, Mehmetçiklerimiz, toprağa düşüyor” sözleriyle başlayan Akşener, “Zonguldak’tan, İsmail Yazıcı; Tokat’tan, Yasin Karaca; Sinop’tan, Çağatay Erenoğlu; Malatya’dan, Emre Taşkın; Şanlıurfa’dan, Abdülkadir İyem; Yozgat’tan, Ahmet Arslan; Mardin’den, Cebrail Dündar; Kırıkkale’den, Semih Yılmaz; Elazığ’dan, Kemal Aslan; Manisa’dan, Enis Budak. 12 ilimizde; 12 yiğidimiz, 12 canımız, 12 evladımız. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Yüce Allah onları, peygamber efendimize, komşu kılsın. Bu vatan; Sıvasız, kerpiç duvarların arasında, al bayrak asılı evlerde oturanlarındır. Bu vatan; “Cesaret dağında, korku rüzgârı esmez.” diyerek; şehadete yürüyen yiğitlerindir! Bu vatan; Bisiklete bile bindirmekten sakındığı evladının, şehit düştüğünü; “vatan sağ olsun” diyerek göğüsleyen; yüreği yaralı, şehit analarınındır. Velhasıl, bu vatan; Tarihin her döneminde, her şartta, her türlü zorluğa karşı; Tek vücut, tek yumruk, dimdik duran; büyük Türk milletinindir. Dolayısıyla, bizler de; Bu vatanın sahiplerine, aziz milletimize, çok şey borçluyuz. Gazi Meclisimizin çatısı altında, taşıdığımız sorumluluk çok büyük” ifadelerini kullandı.

 

Millete yalan söylediler

 

Şehitler üzerinden iktidarı eleştiren Akşener, “Düşünün ki; 24 saatte, 12 şehit verdiğimiz, millî bir acıda bile; kendi evlatlarına, millî yas ilan etmeyi çok gören, bir büyük vicdansızlıkla, mücadele ediyoruz. Çok değil, daha 1 yıl önce; “Şu kadar terörist kaldı” “Ayakkabı numaralarını bile biliyoruz” diye, milletimize yalan söyleyen; dün verdikleri sözlerin, bugün hesabını veremeyen; bir büyük basiretsizlikle, mücadele ediyoruz. Ve ne yazık ki, sadece iktidarla da mücadele etmiyoruz. Biz aynı zamanda; milletin vicdanını temsil eden, bu kutlu çatının altında; PKK terörünü, aklama peşine düşenlerle de, mücadele ediyoruz. Terörist başına, methiyeler düzme yarışına girenlerle de mücadele ediyoruz. Haine hain diyemeyen, sözde demokrasi havarisi riyakarlarla; Oy kazanma uğruna, bölücülüğe ses çıkaramayan; koltuk meraklısı fırsatçılarla da, mücadele ediyoruz” diye konuştu.

 

Kürtler namusludur

 

Dem Parti'yi de sert sözlerle eleştiren Akşener, “İşte bu yüzden, İYİ Parti olarak; sonda söyleyeceğimizi, en başta söyleyelim. Adı sürekli olarak değişen; ama terörist başına duyduğu sevdası, bir türlü değişmeyen, bir sözde siyasi partinin; bizim gözümüzde, siyasi meşruiyeti yoktur. Kürt vatandaşlarımızı, kendilerine kalkan olarak kullanıp terörü aklamaya kalkanların Gazi Meclisimizde yeri yoktur. 'Öcalan Kürtlerin bir değeridir' diye yapılan, bir açıklamanın da emir aldıkları hainlerin dışında bu vatanın hiçbir evladında, karşılığı yoktur. Biz, İYİ Parti olarak on binlerce insanımızı, katleden bir caninin, 'Kürtlerin bir değeri' olarak pazarlanmasını, asla kabul etmiyoruz. Çünkü bizim için Kürtler elinde, on binlerin kanı olan bir teröristle, aynı cümlede anılamayacak kadar değerlidir. Çünkü Kürtler merttir, namusludur, vicdanlıdır. Kürtler bu vatanın, has ve şerefli evlatlarıdır. “Öcalan Kürtlerin bir değeridir” diye yapılan, bir açıklamanın da; emir aldıkları hainlerin dışında; bu vatanın hiçbir evladında, karşılığı yoktur” tepkisini gösterdi.

 

 

 

 

 

GERÇEKTEN İBRETLİK!

 

“Memleketin, batısı da, doğusu da, kuzeyi de, güneyi de, hep birlikte kalkınsın istiyoruz. Diyarbakır’ın da, Hakkari’nin de, Muş’un da,  huzura ve refaha kavuşmasını istiyoruz” diyen Meral Akşener, “Hepimiz için hukuk, hepimiz için adalet istiyoruz. Çünkü biz, bu cennet vatanda, birlikte, kardeşçe yaşamak istiyoruz. Ama onlar; Terör propagandasından vazgeçmiyorlar. Demokrasi diye ambalajlayıp; kurucu değerlerimize saldırmaktan vazgeçmiyorlar. Her fırsatta, her yerde, bu caniye methiyeler dizip; milletimize, hakaret etmekten vazgeçmiyorlar. Ama buradaki asıl sorun, Ne Türkiye’yle, ne de Türk Milleti’yle, zaten hiçbir bağı olmayan, bu uzaktan kumandalı şer odağı değildir. Asıl sorun; onlara, bu cüreti verenlerdir. Bir belediye kazanmak uğruna, teröristin mektubunu okutanlardır. Açılım sürecinde, utanmadan, teröristten Gandi çıkarmaya çalışanlardır. Oy uğruna, şekilden şekle giren partiler; kimi kapının arkasında, kimi de kapının önünde yapılan diplomasiler; her seçim öncesinde, kapılarında paspas olan siyasetçilerdir Gazi Meclisimizin kürsüsünden; Bir yandan terör propagandası yapılırken;  diğer yandan da, eyalet sistemi, özerlik ve federasyon nidaları atılıyor. Ama ne hikmetse; Bu iki hadsizliğe de; Aynı güçle itiraz eden; Aynı güçle had bildiren; Aynı güçle karşı çıkan; tek siyasi parti, İYİ Parti! Bizim dışımızda kimseden, tık yok. Gerçekten ibretlik” ifadelerini kullandı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.