Devlet Bahçeli'den sert açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, polislerin terörle mücadelede daha etkin rol alacağı yönündeki tartışmalarla ilgili bir soruya, “Geleceği, ne olacağı belli olmayan, birikimi, tecrübesi nedir anlaşılmayan karakol polislerini Cilo dağına göndererek nasıl bir sonuç alacaklar, bu merak konusudur" şeklinde yanıt verdi.

Devlet Bahçeli'den sert açıklama

Bahçeli, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bir dizi açılış törenine katıldı. Yarı olimpik yüzme havuzunun temel atma töreninde gazetecilerin, hükümetin terörle mücadelede polislerin daha etkin rol almasını öngören çalışması hakkındaki sorularını değerlendiren Bahçeli, şöyle konuştu:

“Hükümetin iktidarda bulunduğu yaklaşık 9 yıllık sürede yanlışlıklarına bir yenisini daha ekleyerek yoluna devam edeceği anlaşılıyor. Terör örgütüyle 1984 yılından bu yana kahramanca mücadele eden unsurları şuurlu bir şekilde başarısız göstermek suretiyle yeni bir terörle mücadele yolu arayışı içinde olunduğunu görüyoruz.

Bu, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) karşı yöneltilen haksız suçlamaları daha da derinleştirebilecek bir anlayış olarak görülmektedir. Yüksek tecrübeye sahip olan özel harekat mensuplarıyla, jandarmasıyla uzun yıllar terörle mücadelede üstün başarı sağlamış olan temel unsuru yok farz ederek, geleceği, ne olacağı belli olmayan, birikimi, tecrübesi nedir anlaşılmayan karakol polislerini Cilo dağına göndererek nasıl bir sonuç alacaklar, bu merak konusudur. Bu, terörle mücadelede mağlubiyeti kabul etmek ve suçlusunu da Türk Silahlı Kuvvetleri olarak ilan etmek demektir.

O bakımdan, MHP olarak Sayın Başbakan'ı bir kez daha uyarıyoruz; TSK ile beraber jandarma ve özel olarak da polis teşkilatı içerisinde terörle mücadelede uzmanlaşmış özel harekat kahramanları ile birlikte uyumlu bir çalışmayı ortaya koymak ve TSK'nın terörün kökünü kazımada kararlı davranışını siyasi iradeyle desteklemeleri yeterlidir. Silahlı Kuvvetlerin arkasında öyle bir irade durduğu takdirde çok kısa bir süre içerisinde Kandil'de TSK'nın terörün bütün unsurlarını toplayıp Türkiye'ye getireceğine inanmaktayız."

FACEBOOK ARACILIĞIYLA HALK PROVOKASYONA İTİLİYOR
İstanbul'un Zeytinburnu ilçesinde yaşanan gerilimle ilgili soruyuda yanıtlayan Bahçeli, “PKK'nın şehir unsurları çoğu zaman İstanbul'da büyük eylemler ortaya koymaktadır. Buna karşı mücadele emniyet güçleriyle sürdürülmelidir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Facebook aracılığıyla emniyet güçlerinin yerine halkı ikame edebilecek bir provokasyonla ülkemiz karşı karşıyadır. Bu oyuna başta milliyetçi, ülkücü gençlik olmak üzere kimsenin düşmemesi gerekir. Bir avuç şehir teröristiyle emniyet güçlerinin açık mücadelesiyle her şey sonlandırılabilir" diye konuştu.

GAZETELERİ NOT EDİYORUZ
Bahçeli, bu olaylara dikkat çekilen bir yazılı açıklama da yaptığını hatırlatarak, olayların içinde bulunanları ülkücü gibi sunan gazeteleri not ettiklerini söyledi. Bahçeli, "Bunların gün geldiğinde yanlış bilgilendirmeden dolayı da hesapları sorulacaktır" dedi.

BAKANLAR ARALARINDA UYUM SAĞLASIN
"Ekonomik krizin yaklaştığı" iddialarıyla ilgili soruya ise Bahçeli, "Hükümet önce kriz var mı yok mu dört bakanı arasında uyum sağlasın, ondan sonra değerlendirme yaparız" diye konuştu.

Bahçeli daha sonra Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nun temelini attıktan sonra Gölbaşı'nın MHP'li Belediye Başkanı Yukup Odabaşı'nı makamında ziyaret etti. Devlet Bahçeli, adının verildiği Bahçeli Parkı ve Kültür Merkezi temel atma törenine katıldıktan sonra Kültür Evi açılışını gerçekleştirdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER