DP'de Genel Başkan adayı sayısı 7 oldu

DP'de Genel Başkan adayı sayısı 7 oldu
Eski Bakanlardan Rıfat Serdaroğlu ile DP İstanbul eski İl Başkanı Tekin Enerem ile birlikte DP'de Genel Başkan Adayı sayısı şu an itibariyle 7'ye yükseldi.
 Demokrat Parti'nin(DP) yarın yapılacak 10. Olağan Büyük Kongresi'nde genel başkanlık için yarışacak adayların sayısı her geçen saat artıyor. DP Genel Başkan Adayları, bugün birbiri ardına isimlerini açıklıyor. Eski Bakanlardan Rıfat Serdaroğlu ile DP İstanbul eski İl Başkanı Tekin Enerem ile birlikte DP'de Genel Başkan Adayı sayısı şu an itibariyle 7'ye yükseldi.

Eski Bakanlardan Rıfat Serdaroğlu parti genel merkezinde düzenlediği toplantı ile DP Genel Başkan adaylığını açıkladı. Serdaroğlu, DP'nin yarınki kongre için saldırı altında olduğunu savunarak, "Bunu açık ve net söylüyorum. Başbakan Erdoğan'ın tek korkulu rüyası merkez sağda gelişecek, büyüyecek Demokrat Parti hareketidir. Çünkü O da çok iyi biliyor ki, büyüyen gelişmiş, pastadaki en yüzde 30'luk hakkını alacak Demokrat Parti, bu sultanlığın, bu tek adam faşizminin bitişi olacaktır. Biz bunu gerçekleştireceğiz" dedi. Başbakan Erdoğan'ın partilerin içini çok iyi karıştırmayı bildiğini ifade eden Serdaroğlu,

"Ben size iki örnek vermek istiyorum, adayların web sitlerini inceleyin, içinde AKP'yi açıkça destekleyen okyanus ötesinden Türkiye'deki bölücü Kürtçülük hareketini başlatan insanların kol kola resimleri olan adaylarımız da var, Türkiye'de 40 binin üzerinde insanımızın kanı elinden damlayan Barzani'den iş alıp o parayla aday olanlar da var" diye konuştu.

DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk ile bu sabah konuştuğunu, Cindoruk'un kendisine aday olmayacağını söylediğini belirten Serdaroğlu, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve DP Rize Milletvekili Mesut Yılmaz'ın da desteğini aldığını kaydetti.


DP İstanbul eski İl Başkanı Tekin Enerem de DP Genel Başkanlığı'na 'adayım' dedi. Enerem kendi imzası ile yaptığı açıklamada, "Partimde, sırasıyla İl Sekreterliği, iki dönem il başkanlığı, bir dönem milletvekilliği ve Genel İdare Kurulu üyeliği yapmış olmanın gururuyla Genel Başkanlığa aday olduğumu tüm kamuoyuna ilan ediyorum" dedi. Enerem, şimdi kırgınlıkları, buruklukları ortadan kaldırmanın, oynayan taşları yerine oturtmanın zamanı olduğunu ifade ederek, "Bunu birlikte başarabiliriz. İnanıyorum ki Genel Başkanlığımda, partimiz felsefesine, ideallerine ve misyonuna geri dönecektir" diye kaydetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.