Haberal hastaneye kaldırıldı

Ergenekon tutuklusu CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, 'kalp spazmı' teşhisiyle Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Haberal hastaneye kaldırıldı

Avukat Dilek Helvacı müvekkili Mehmet Haberal'ın bugün tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden hastaneye götürüldüğünü açıkladı.

Helvacı, müvekkilinin mevcut rahatsızlıklarında 25 Temmuz'dan bu yana bir artış yaşandığını, Haberal'ın kalp aritmilerinde artış, yüksek tansiyon, göğüste daralma ve kolda uyuşma şikayetleri bulunduğunu belirtti.

Bunun üzerine cezaevi doktorunun ambulans çağırdığını, ancak müvekkilinin ilk etapta hastaneye gönderilmeyi kabul etmediğini ifade eden Helvacı, akşam saatlerinde rahatsızlığının artması üzerine Haberal'ın semt polikliniğinde müşahede altına alındığı söyledi.

Geceyi semt polikliniğinde geçiren Haberal'ın, 26 Temmuz sabahı cezaevine döndüğünü, ancak akşam saatlerinde tekrar rahatsızlanması üzerine bu defa Silivri Devlet Hastanesine sevk edildiğini belirten Helvacı, müvekkilinin müşahede altında tutulmasına ihtiyaç olmadığı gerekçesiyle geri gönderildiğini ifade etti.

Atakların artış göstermesi üzerine dün Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına başvurduklarını belirten Helvacı, bu sabah Haberal'ın Silivri Devlet Hastanesine kaldırıldığını söyledi.

Cezaevi koşulları ve hava sıcaklıklarının yüksek oluşunun Haberal'ın rahatsızlığının artmasına neden olduğunu ifade eden Helvacı, cezaevi doktorunun Haberal'ın kardiyolojik yoğun bakım ünitesi bulunan bir hastanede tedavisinin gerektiği yönünde daha önceden hazırlanan raporlarının bulunduğunu belirtti. Haberal, müvekkilinin kardiyolojik yoğun bakım ünitesi bulunmayan Silivri Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmasını da uygun bulmadıklarını bildirdi.

Haberal, tadavisinin ardından cezaevine gönderildi. 


KILIÇDAROĞLU'NDAN 'GEÇMİŞ OLSUN'

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Mehmet Haberal'ın kaldırıldığı hastaneyi telefonla aradığı, Haberal'ın yoğun bakımda bulunması nedeniyle kardeşi Prof. Dr. Ali Haberal ile görüştüğü belirtildi.

Açıklamada, şu bilgi verildi:

“Sağlık sorunları nedeniyle yoğun bakımda bulunan Mehmet Haberal'ın durumu hakkında bilgi alan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, üzüntüleri ile geçmiş olsun dileklerini iletti ve en kısa sürede TBMM'de bir araya gelme, Meclis çalışmalarına birlikte katılma temennisinde bulundu.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER