“Hayat içki ve seksten ibaret değil“

“Hayat içki ve seksten ibaret değil“
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç İzmir'de konuştu. İçki düzenlemesi konusuna değinen Arınç, "Hayat içki ve seksten ibaret değil" dedi.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Bülent Arınç, AKP İzmir İl Başkanlığına atanan Ömer Cihat Akay'a tebrik ziyaretinde bulundu. Akay'dan önce il başkanlığı yapanlara da teşekkür eden Arınç, İzmirli partililerin çalışması ve genel merkezin desteğiyle AKP'yi İzmir'de en başarılı yere, layık olduğu yere getirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir'e 30'a yakın defa geldiğini ve İzmir'deki bütün kamu yatırımlarının arkasında olduğunu, bitmeyen barajlardan içme suyuna kadar kentin tüm ihtiyaçlarını karşılamak istediğini ifade eden Bakan Arınç, Başbakan Erdoğan'ın İzmir'e olan sevgisini ve sempatisini her fırsatta gösterdiğini dile getirdi.

Seçimlerde AKP'nin İzmir'de çok başarılı sonuçlar alamadığını söyleyen Bakan Arınç, şunları kaydetti:
''Bu, İzmir'in AK Parti'ye bakış açısının sabit olduğunu ve bize her zaman bu gözle bakacağını göstermez. Bize düşen bir iktidar partisi olarak, gücümüzü son noktasına kadar kullanmaktır ve İzmirliye AK Parti'mizin icraatlarını aktarabilmektir. İzmir için ne yapacağımızı, hiçbir art düşünceye yol açmadan kucaklaşarak anlatabilmektir. Bunun için dinamik bir teşkilata ihtiyacımız var. Ben İzmir'de çok başarılı sonuçlar alacağımızın bilincindeyim. İzmir hiç kimsenin tapulu malı değil, İzmir İzmirlilere ait. Biz de onunla birlikte İzmir'i yüceltmek için çalışacağız. İzmir'i güzel memleketimizin yüz akı bir memleket olarak güçlendirmeye çalışacağız, bize düşen görevler var. İzmirliler bizi çok daha yakından tanımalı, bazı soruları varsa, bunları bize sorarak çözmeye çalışmalıdır. Ön yargılardan kurtulmalıyız, hiçbir ön yargımız yok. Birilerinin varsa, onlar kendilerini gözden geçirmeli. AK Parti Türkiye'nin başarı, huzur, istikrar dönemidir. Bugün ekonomide şaheserler ortaya çıkıyorsa, ekonomik ve siyasi istikrarın birlikte yürümesinin büyük payı var. Bu bundan sonra da böyle olacak. Önümüzde 6 ay sonra genel milletvekili seçimi var. Bu seçimde AK Parti'nin 3. dönem iktidarını hep beraber inşallah göreceğiz.''

Bülent Arınç, İzmir'i sevdiklerini, İzmir'e güvendiklerini ve İzmir'i takdir ettiklerini ifade etti


EXPO 2020

Ziyaret sırasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını da yanıtlayan Arınç, EXPO adaylığı konusunda İzmir'e destek verdiklerini bildirdi. Arınç, şöyle konuştu:
''Bu konuda İzmir il başkanımızın arkasındayız. EXPO adaylığı konusunda İzmir için ne gerekiyorsa yapacağımızı söylüyoruz. İzmir'imizi birinci olarak görüyoruz ve destekliyoruz. EXPO adaylığı konusunda sayın Cumhurbaşkanımız bile çok büyük mesai sarf etmişti. İzmir adına Fransa'ya gidip temaslarda bulunmuştu. Bunu İzmir'in mülki erkanı da bilir. İzmir'in bazı eksikleri varsa, kısa sürede bunları giderip yeniden EXPO adaylığında başarılı olacağını düşünüyorum ve bütün gücümüzle İzmir'i destekliyoruz.''

İzmirlilerin AKP'nin kentteki yaşam tarzına müdahale edeceğine ilişkin endişeleri bulunduğu yönündeki iddiaları da değerlendiren Bülent Arınç, şunları kaydetti:
''(İzmirlinin şöyle bir endişesi var) derken, İzmir'den kaç kişiyi kast ediyoruz veya İzmir'de kimler böyle bir endişeye sahip, ayırmamız lazım. İzmir'de milyonlar var ve bu milyonlar Anadolu'muzun güzel insanları. Şöyle bir kanaat varsa bu yanlıştır, 'İzmir CHP'ye teslim olmuştur veya tüm İzmirliler CHP'lidir'. Böyle bir kanaate sahip olunmuşsa dünyada bundan daha büyük yanlış olamaz. İzmir'de siyasi tercihini CHP'den yana kullananlar olduğu gibi AK Parti'den yana da, geçmişte olduğu gibi Doğru Yol Partisi'nden, Anavatan Partisi'nden yana kullanan da, Milliyetçi Hareket Partisi'ne oy veren değerli vatandaşlarımız da var. İzmir'imizin Büyükşehir Belediye Başkanlığını yıllarca başarıyla yapmış Burhan Özfatura CHP'li değildi. 'İzmir'in böyle bir endişesi' diye başlamak çok yanlış bir ön yargı oluşturuyor. İzmir'de bu endişeye sahip olan belki 5-10 kişi vardır, 500 bin kişi vardır ama İzmir milyonlar. Bu tür korkular ve endişelerin büyük ölçüde yapay olduğunu söylüyorum. Türkiye'de her şey şeffaf, Türkiye'de herkes istediği gibi yaşıyor. Özgürlükler alanını düzenleyen kanun ve yönetmeliklerin dışında hiçbir zaman yaşam tarzına müdahale edilmiyor. Biz özgürlükten yanayız, biz AB'ye tam üye olma hedefinde 50 yıldır ilerleyen Türkiye'nin en yüksek hızını temsil ediyoruz. AB'yi hedefleyen, isteyen hükümetin özel yaşam tarzına müdahale edeceğini söylemek çok kötü bir yakıştırma olur. Bunu kesinlikle kabul etmiyoruz. Bakmayın basının bir kısmında, siyasetçilerin bir kısmının ağzında, 'Baskılar var, şunlar var, bunlar var' diye. Biz bunları AK Parti'nin 1. yıl iktidarından beri gördük. Şimdi seçim yaklaşıyor ve hükümeti yıpratmak için herhalde söyleyecek başka şey bulamıyorlar. Böyle bir tehlike söz konusu değildir, böyle bir tehlike varsa, bunu önleyecek de AK Parti Hükümetidir. Biz herkesin özel hayatına saygı duyuyoruz, kişilik haklarına saygı duyuyoruz, bunların korunması gerektiğine inanıyoruz. Kimsenin yaşam biçiminden ve tercih ettiği hayat modelinden de bir şikayetimiz yok. Herkes özgürce hayatını yaşasın.''

İzmir'in kaç milletvekili çıkaracağına ilişkin tahminini isteyen basın mensubuna Bülent Arınç, ''Gönlümden geçen var da sonra kulağına söyleyeyim'' dedi. Arınç, ''Referandumdaki oy nispetini bilen tek adamım. Önümüzdeki seçimlerde de AK Parti'nin İzmir'de kaç milletvekili çıkaracağını, bu milleti tanıdığım için biliyorum. Ama bunu siyasetçilere sorarsanız, onlar rakam söylerse, topladığınızda TMBM'deki sayıyı geçer. Genel kanaatim İzmir'de çok başarılı olacağız'' diye konuştu.


"Hayat içki ve seksten ibaret değil"

İçki düzenlemesi hakkındaki görüşlerine ilişkin soruyu da yanıtlayan Bakan Arınç, görüşlerini şöyle ifade etti:
''Hayat içkiden ibaret değil, hayat seksten ibaret değil. Bir kısım çağdaş düşünceye sahip olduğunu söyleyenler, sadece içki ve seksle olaya bakıyorlar. Evet onlar da bir insan için çok büyük ihtiyaç, onlara da ihtiyacımız var, onlar da bir şekilde tatmin edilecek ama Türkiye bir hukuk devleti. Bu hukuk devleti içinde her şeyin ölçüsünün olması, özgürlüğün sınırsız olmadığı fikri gereklidir. Çağdaşlığı içki kadehlerinde aramak ve bulmak isteyenlere ithaf olunur.''

Arınç'a ziyaret sırasında gençliğinde çektirdiği bir fotoğraf hediye edildi. Basın mensuplarının sorularının ardından Bülent Arınç, AKP İzmir İl Başkanlığında partililerle basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.