HİÇ YÜREĞİNİZ YANMIYOR MU?

HİÇ YÜREĞİNİZ YANMIYOR MU?
CHP lideri Özgür Özel, Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun aracıyla çarparak ölümüne neden olduğu motor kurye Yunus Emre Göçer'in ailesini ziyaret etti.

Ziyaret sırasında konuşan Özel, “Yunus Emre Göçer ile ilgili hiç yüreğiniz yanmıyor mu? Gündem niye sadece Filistin olsun? Günden hem Filistin olsun, Türkiye’de de bir gündeminiz Yunus Emre Göçer olsun” dedi

 

 

 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun aracıyla çarparak ölümüne neden olduğu moto kurye Yunus Emre Göçer'in ailesini ziyaret etti. Ziyaret sonunda açıklama yapan Özel, “Zamanı gelince şu lafı çok kolay söylüyor ülkeyi yönetenler, "Dicle’nin kenarında bir kurt bir kuzuyu kapsa hesabını bizden sorun." Hz. Ömer’in bu anlayışına sahip olduğunu söyleyenlere, bir kurdun, bir şeytanın gelip, Somali’den kuzumuzu kaptığını ve kaçtığını söylemek lazım. Siz bu sırada ne yaptınız? Niye bir kelime bile konuşmuyorsunuz?” diye sordu.

 

Bu nasıl bir ayrıcalık?

 

“Adalet Bakanı'na soruluyor, "Gündem Filistin" diyor. Filistin ile ilgili hepimizin yüreği yanıyor. Her zeminde bunu gündemde tutmaya çalışıyoruz” diyen Özel, “Peki Yunus Emre Göçer ile ilgili hiç yüreğiniz yanmıyor mu? Gündem niye sadece Filistin olsun? Günden hem Filistin olsun, dünyada gündem Filistin olsun, Maltepe’de, İstanbul’da Türkiye’de de bir gündeminiz Yunus Emre Göçer olsun. Suçu işleyen, kazaya karışan her hangi bir vatandaş olsa gözaltına alınacak, sorgulanacak tutuklanacak, tutuklanmazsa yurtdışı çıkış yasağı konacak bunu herkes biliyor. Ama yabancı bir devlet adamının oğlu olduğu zaman bu nasıl bir ayrıcalık? Bu nasıl bir kamu yönetimi? Bu nasıl bir adalet? Ben annesinin sorduğu sorulara cevap verecek durumda değildim. Bu sorulara bu ülkeyi yönetenlerin cevap vermesi lazım. Hem uluslararası anlamda bu meselenin Türkiye Cumhuriyeti takipçisi olmalıdır. Uluslararası hukukta suçu işleyen birisi ülkeyi terk etse de yapılacak çok şey vardır. Bunların ciddi olarak takip edilip, edilmediğini göreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Randevulaşma olmadı

 

Özel, Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’nin görüşme talebiyle ilgili soruya da “Sayın İnce ben Almanya’ya giderken, kendisi de yanılmıyorsam Selanik’e gidiyordu. Bir telefon mesajlaşmamız oldu. Sayın başkanla görüşmek istediğinde, sayın başkanla birbirimizle haberleşmiştik. Ardından da Muharrem Bey, "Bir ziyarete gelmek isterim" demişti. Ben de "Türkiye’ye dönünce görüşürüz" demiştim. Onun üzerine henüz bir randevulaşma olmadı ama Sayın Muharrem İnce, sonuçta geçmişte birlikte siyaset yaptığımız, ülkede önemli görevler üstlenmiş birisinin randevu isteğini geri çevrilmesi zaten düşünülemez. Onun dışında kapsamla ilgili biz de bir şey konuşmadık. Sayın İnce’nin de bir nezaket ziyareti yapmak istediğini, bugün yine kendi açıklamasından İstanbul’da sayın başkana destek olmanın önemli olduğunu söylüyor. Bu konu zaten İstanbul’u seven, Türkiye’yi seven herkesin takınması gereken bir tutumdur. Randevu talebi netleştikten sonra, randevulaştıktan sonra sizi de bilgilendireceğiz” cevabını verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.