İstifası istenen Büyükerşen İspanya'da

İstifası istenen Büyükerşen İspanya'da
Kılıçdaroğlu, Büyükerşen'den övgüyle söz etmişti.

DSP genel merkezinin, partiden istifasını istediği Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in bir toplantı için İspanya'nın Barcelona kentinde olduğu belirtildi. DSP İl Başkanı Nihat Çuhadar, genel merkezin Büyükerşen'in istifasını istemesinde aceleci davrandığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Yılmaz Büyükerşen'in bir toplantıya katılmak ve çeşitli incelemelerde bulunmak üzere İspanya'ya gittiğini ve halen Barcelona kentinde olduğunu söyledi.

ACELE OLMASIN
DSP İl Başkanı Nihat Çuhadar, genel merkezin Yılmaz Büyükerşen'in istifasını istemede aceleci davrandığını söyledi. DSP Genel Başkanı Masum Türker'in de konu ile ilgili olarak kendisini aradığını ifade eden Çuhadar, "Genel Başkanımıza bu konuda 'Acale olmasın, yanlış yapılmasın' önerisinde bulundum. Halen yurt dışında bulunan Yılmaz Büyükerşen'in de görüşünün alınması gerektiğini belirttim" dedi.

Nihat Çuhadar, Yılmaz Büyükerşen'in yurt dışına dönmesinin ardından il yönetimi olarak, kendisiyle ve DSP'li Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile birlikte biraraya gelip durumu değerlendireceklerini sözlerine ekledi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BÜYÜKERŞEN'E ÖVGÜ
DSP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen hakkında sık sık CHP'ye geçeceği söylendi. Büyükerşen ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son olarak 23 Ocak 2011 günü Eskişehir'e biraraya gelmiş ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Kent Park içerisine konulan 'Demokrasi ve Özgürlük' heykelinin açılışına katılmışlardı. Büyükerşen ve Kılıçdaroğlu, karşılaşma sırasında kucaklaşmışlardı.

Kılıçdaroğlu bir gazetecinin "Hocamızı ne zaman partinizde göreceğiz?" sorusu üzerine "Onları daha sonra görüşeceğiz arkadaşlar" demiş ve Büyükerşen hakkında da şu övgü dolu sözleri söylemişti:

"Parklar ve parkları süsleyen anıtlar bir kentin onurudur. Sayın Büyükerşen, kent kültürünün en güzel örneklerini Eskişehir'e ve Eskişehirlilere gösterdi. Umuyorum bu İstanbul, Ankara ve Kars'a da örnek olur. Eğer biz bunları yaparsak, bu örnekleri çoğaltırsak Türkiye'de kentin, kentlinin önemini daha iyi vurgulamış oluruz. O açıdan sosyal demokrat belediyecilik örneğini Eskişehir'de hocamız çok güzel örnekleriyle ortaya koydu. Sadece anıt yapmadı, büyük parklar da yaptı. büyük parklarda insanlar özgürce dolaşıyorlar. Kent kültürünün en önemli özelliklerinden birisi de odur. Evlerde dört duvar arasında değil, kentte özgürce dolaşmak çok daha önemlidir. Eskişehir'de yapılan çok şey var. Hocamız bu konuda defalarca Eskişehirlilere bilgi vermiştir. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışla gurur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum."

CHP: KAPIMIZ AÇIK
CHP Eskişehir İl Başkanı Erman Gölet, DSP Genel Merkezi tarafından istifası istenen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen için her zaman kapılarının ve gönüllerin açık olduğunu söyledi.

Büyükerşen'in istifasının istenmesi konusunun DSP'nin iç meselesi olduğu ifade eden Erman Gölet, "Ancak biz daha önce de belirttiğimiz gibi kapımız ve gönlümüz her zaman Büyükerşen'e sonuna kadar açık. Büyekerşen bize güç katar. Gelirse mutluluk duyarız" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.