MAĞARALARINDA İMHA EDİYORUZ!

MAĞARALARINDA İMHA EDİYORUZ!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda Muhtarlar Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Terörle mücadelede kararlılık vurgusu yapan Erdoğan, "12 şehidimiz oldu, ardından 59 teröristi gömdük. Artık teröre kaynağında müdahale edeceğiz. Sınır dışında kendi mağaralarında imha ediyoruz" dedi

 

 

Beştepe'de muhtarları ağırlayan Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Kuzey Marmara Otoyolu'nda meydana gelen kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Erdoğan, “Yaralanan 59 vatandaşımızın tedavilerine süratle başlanmıştır. Soruşturma titizlikle yürütülüyor. Sürücülerimizi daha dikkatli olmaya çağırıyorum” dedi. Konuşmasını, “Muhtarlarla aramıza kimseyi sokmayacağımızı söyledik” şeklinde sürdüren Erdoğan, “Muhtarlarımız bizim temsilcilerimizdir. Onları kimseye ezdirmeyiz, kimseye istismar ettirmeyiz. İçişleri bakanımıza talimat veriyorum, muhtarlıklarımızın yeniden yapılandırılması için çalışmaları mutlaka gündeme alalım. Vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın, belediye başkanlarımızın, valilerimizin, bakanlıklarımızın görüşlerini alarak çalışmayı yapalım. Biz buralara muhtar bile olamaz manşetlerini çiğneyerek geldik” ifadelerini kullandı.

 

59 teröristi gömdük!

 

Türkiye'nin dünyanın en kadim devletlerinden biri olduğunu belirten Erdoğan, “ Bu topraklar insanlığın en gözde en eski yerleşim yerleri olması nedeniyle gözlerin üstünde olduğu bir coğrafyadır. Bin yıldır bayrak dalgalandırmanın elbette bir bedeli var. Ecdadımız canı ile istikbalini korudu. Son bir buçuk asrımız zorlu geçti. Çanakkale'den Sarıkamış'a kadar büyük fedakarlıklarla yürüttüğümüz sürecin ardından yeni bir dönemin kapısını açtık. Her dönem başka görünüm ile yola çıkan düşmanlar 40 yıldır PKK ile aynı sinsi emelin peşinde koşuyor. Hamdolsun bugüne kadar emellerine ulaşamadılar ama asla da vazgeçmediler. 21 yıldır devletimiz ve milletimiz adına bu coğrafyada yaşamanın bedelini neredeyse her gün ödedik ve ödüyoruz. Asıl mesele ülke içinde birilerinin hala Türkiye'nin bölgesinde ve tüm dünyada neye tekabül etiğinin farkına varamamış olmasıdır. Burada kararlı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Son 6-7 yılımız terörle mücadelede en başarılı ve en sonuç alıcı yıllar olarak tarihe geçti. Risk ve tehditlerin hiçbirine prim vermedik. Türkiye yakın tarihinin en önemli harekatlarını gerçekleştirdi. 12 şehidimiz oldu, ardından 59 teröristi gömdük. Artık teröre kaynağında müdahale edeceğiz” dedi.

 

Kararlılık vurgusu

 

15 Temmuz'un ardından terörle mücadele konseptinin değiştiğini belirten Erdoğan, “Yeni konsepte uygun adımlar atıp teröristlerin başlarını inlerinde ezecek adımlar attık. Emperyalist oyunları böylece bozduk. Teröristlerin vatan topraklarını kirletmesine müsaade etmiyoruz. Kendi şehirlerimizde, kendi karakollarımızda içimizi acıtan alçak terör eylemlerine maruz kalıyorduk, şimdi teröristleri sınır dışında kendi mağaralarında imha ediyoruz. Sınır içinde terör bitme noktasına geldi ise sınır dışında yaptığımız operasyonlar sayesindedir. Bizim inancımızda şehadet en yüce mertebedir. Şehitlik makamı peygamberlere komşuluk makamıdır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum. Şehitlerimizin kanını asla yerde bırakmadık, bırakmıyoruz. Milli İstihbarat Teşkilatı'mız Suriye kuzeyinde operasyonlar yapıyor. 72 tesis vuruldu. Durmayacağız, nerelerde bunlar için kaynaklar varsa onların bu kaynaklarını yok edeceğiz. Ve bütün bunlarla beraber teröristler de bertaraf oluyor. Kararlılıkla devam edeceğiz” mesajını verdi.

 

Teröre şaşı bakıyorlar

 

“Bölgedeki şartları bilmeyen terörle mücadele stratejimizi bilmeyenler PKK ağzı ile bizi eleştiriyor” diyen Erdoğan, “Yaptıkları iş terör örgütünün değirmenine su taşımaktır. Dünyada böyle bir muhalefet yoktur. Hiçbir yerde terör örgütü propagandasına dişli olan muhalefet göremezsiniz. Alternatif bir çözüm teklifi de mümkün değildir. PYD'yi terör örgütü olarak görmüyoruz diyerek teskereye ret oyu verdiler. Meclis'te 4 farklı partinin ortak bildirisine imza atmaktan kaçarak terör örgütüne şaşı baktıklarını göstererek terörle mücadele diye dertlerinin olmadığını ortaya koydular. Sırf kendi tabanına çalışıyor görünmek için PKK ve uzantıları ile demlenmeyi içlerine sindirenleri milletimize havale ediyoruz. Bu mesele parti meselesi değil ülkenin beka meselesidir. Terör gibi konuda güç birliği içinde hareket etmesi millete karşı mesuliyeti gereğidir. Bölücü örgüt emellerine koş başlığı yapanları milletimiz affetmeyecektir. Sizlerden bu çarpıklıkları kendi köylerinizde mahallenizdeki vatandaşlara anlatmanızı bekliyorum. Milletimizi bu kifayetsizlere bırakırsak bunun vebalini taşıyamayız” açıklamasını yaptı.

 

MERKEZ BANKASI REZERVİ REKOR KIRDI

 

Merkez Bankası'nın rezervlerinin tarihin en yüksek seviyesine ulaştığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “145 milyar 456 milyon dolara ulaşarak rekor kırdı. Çalışan ve emekli maaşlarında yüksek oranlı artışa gittik. En düşük emekli maaşını yüzde 114 oranında yükselttik. Bayram ikramiyelerini iki katına çıkardık. 5 bin lira ödeme yaptı yapıyoruz. 2024 yılı asgari ücret rakamını da bu tablonun tamamlayıcısı olarak görüyoruz. Asgari ücret ile çalışanları enflasyona ezdirmeme sözümüze sadık kaldık. Yeni asgari ücretin iş verenlere, çalışanlara hayırlı olsun. Enflasyonla mücadelede geri adım atmayacağız. İvme kaybı daha net görülecektir. Fahiş fiyat artışlarına giden aç gözlülere yönelik denetimleri devam ettireceğiz. Milletimizin her bir ferdini refah seviyesini hak ettiği düzeye çıkarana kadr durmadan dinlenmemden çalışacağız. Ekonomiyi takip ederken bölgesel küresel gelişmeleri de ihmal etmiyoruz. Güneyimizdeki her mesele ile de yakından ilgilenme mecburiyetimiz var. Güney sınırlarımızdan Afrika kuzeyine kadar bütün istikrar ve güven yoksa biz de güven içinde oturamayız. Meseleyi başka yerlere taşıyanların amacı gavurun kılıcını çalmaktır. Muhalefetin bir araya geldiği 14-28 Mayıs'ın sonuçları milletimizin kararının en net sonucudur. Milletimizin tercihi 31 Mart'ta da Türkiye Yüzyılı'ndan yana olacaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.