Mazlumların hamisi olduk

Mazlumların hamisi olduk
Trabzon'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Allah nasip etti yaptığımız işler ve sergilediğimiz duruşla tüm dünyada mazlumların ümidi mağdurların hamisi olduk. ” dedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim öncesi memleketi Rize’de düzenlenen mitingin ardından Trabzon’daki mitinge katılıp, Cumhur İttifakı ve partisinin belediye başkan adaylarını tanıttı. Trabzon Meydan Parkı’nda düzenlenen mitingde telefonlarının ışıklarını yakarak kendisini karşılayan vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gönlümüzün titrettiği kemençenin gaydası, başımızdan eksilmez Trabzon’un sevdası. Sandalı kürek ister, ekinim orak ister, Trabzon’u sevmeye kor gibi yürek ister. O yürek kimde var? O yürek bizde var. Trabzon’u bilip, görüp de sevmemek mümkün mü? Bu şehir ki tarih boyunca hakkın ve hakikatin sesi nefesi olmuştur. Bu şehir ki bıyığı yeni terlemiş şehzadelerden, dünya lideri cihangirler çıkarmıştır. Bu şehir ki sözünü yere düşürmeyen, dostunun başını önüne eğdirmeyen, yoldaşını yarı yolda bırakmayan insanların otağıdır. Kim ne der diye düşünmeden, hak bellediği yolda başı dik, alnı açık yürümesini bilen Trabzon’la bugün bir kez daha kucaklaşmaktan, hasret gidermekten memnuniyet duyuyorum" dedi.

Büyük işler yaptık
"Ekonomik tuzaklarla boğuşurken yüreğimizin kanadığı anlar oldu ama asla şartlara teslim olmadık" diyen Erdoğan şunları kaydetti: "Biz 40 yılı aşkın süredir işte böyle bir siyasi mücadelenin içerisindeyiz. Allah nasip etti ülkemizin en büyük şehri İstanbul’da belediye başkanlığı yaptım. Allah nasip etti parti kurduk, iktidara geldik. Başbakan ve cumhurbaşkanı olarak hükümetimizin başında, ülkemizin hizmetinde bulunduk. Allah nasip etti yaptığımız işler ve sergilediğimiz duruşla tüm dünyada mazlumların ümidi mağdurların hamisi olduk. Tüm bu süreç boyunca heyecanımızı, azmimizi, kararlılığımızı hatta yeri geldiğinde öfkemizi daima diri tuttuk. Birileri karamsarlığa sürüklense de biz daima umudun tarafında yer aldık. Birileri başını yere eğse de biz diklenmeden dik duruşumuzdan taviz vermedik. Hayalleri gerçeğe, programları icraata dönüştürmek için çalışırken ülkemiz adına elde ettiğimiz her kazanımla sevindik. Hiç şüphesiz bu uzun yolda sıkıntılarla da karşılaştık. Vesayetin oyunlarıyla, terör örgütlerinin saldırılarıyla, darbe girişimleriyle siyasi ve sosyal kaos çıkarma denemeleriyle, ekonomik tuzaklarla boğuşurken yüreğimizin kanadığı anlar oldu ama asla şartlara teslim olmadık."

Hep ileriye doğru gittik

Yılgınlığa kapılmadan, geri adım atmayı düşünmeden, hep daha çok çalıştıklarını aktaran Erdoğan şöyle dedi: "Ben size inanıyorum, ben size güveniyorum. Yılgınlığa kapılmadık, geri adım atmayı düşünmedik, hep daha çok çalıştık. Hep daha ileriye doğru gittik. Hep ya yeni bir yol bulmaya ya yeni bir yol açmaya gayret ettik. Hamdolsun bugün geriye dönüp baktığımızda yüzümüzü kızartacak, başımızı yere eğdirecek hiçbir işimizin ve sözümüzün olmadığını görüyoruz. Şayet bir eksiğimiz hatta bir yanlışımız varsa bunu kimsenin yüzümüze vurmasını beklemedik; kendi öz eleştirimizi kendimiz yaptık. Gerektiğinde eksiklerimizi tamamlama ve hatalarımızı düzeltme erdemi ile milletimizin nezdindeki hasbi ve harbi yerimize halel getirmedik. Yeni bir seçimin arifesinde sizlerin huzuruna gelip AK Parti ve Cumhur İttifakı için istediğimiz desteğin gerisinde böyle bir hikaye var. 2023 hedeflerini nasıl birlikte hayata geçirdiysek bugün de Türkiye Yüzyılı hayalimizi beraberce gerçeğe dönüştürmeye var mıyız? Trabzon, Türkiye Yüzyılı şehirlerimizi inşa etme mücadelemizin önüne geçmeye, engellemeye kalkanları süpürüp atmaya var mıyız? Benim gönüldaşım, ahiretliğim Trabzon’a da zaten böylesi yakışır. Kardeşlerim, ben de aşığım size. Bu uşaklara aşık olmayacaksın da kime aşık olacaksın. Bizim her sözümüzün altında kısa sürede hayata geçirdiğimiz, asırlara bedel eser ve hizmetler yatıyor. Her fırsatta ülkemize kazandırdığımız kalkınma yatırımlarını hatırlatıyoruz ki Türkiye’nin ve şehirlerimizin nereden nereye geldiği unutulmasın."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.