Meral Akşener: Her türlü sorumluluğu almaya hazırız

Meral Akşener: Her türlü sorumluluğu almaya hazırız
MHP’de olağanüstü kurultay tartışmaları sürerken, bir açıklama da Meral Akşener’den geldi. "Her türlü sorumluluğu almaya hazırız" diyen Akşener, “Aday olacak mısınız?” sorusuna salondan yükselen “Başbakan Meral” sloganıyla yanıt verdi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kurultayın 18 Mart 2018'de yapılacağını açıkladığını hatırlatan Meral Akşener, üst kurul delegelerine olağanüstü toplantı için noter onaylı dilekçe vermeleri çağrısında bulundu.
Geçmişe takılıp, geleceği kaybedemeyiz" diyen Meral Akşener, "Tüm kalbimle inanıyorum ki, üst kurul delegelerimiz partimizde, MHP'de, bir ilki başaracaklar, olağanüstü kurultayımızı toplayarak, iktidar yürüyüşümüzü başlatacaklardır” dedi.
"KİRLİ VE GİZLİ SENARYOLARIN BOZULMASI İÇİN KARARLIYIZ"
Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İnanıyor ve biliyoruz ki; iktidarın tek alternatifi MHP'dir. MHP 'partilerden bir parti' değildir. MHP, 3 bin yıldır tarih sahnesinde yer alan büyük Türk milletinin 47 yıldır yol arkadaşıdır. Hiçbir mensubumuz MHP'den daha büyük ve daha önemli değildir. Bizler tesadüfen bir araya gelmiş insanlar değiliz. Birçoğumuz gençliklerinin en güzel günlerini, hatta canlarını ülküleri için feda ettiler. Bizim tavrımız parti içi muhalefet olarak değerlendirilemez. Bizler bir tercih değil, bir mecburiyet karşısındayız. Ne kaybedecek vaktimiz ne kıracak kalbimiz ne de dışlayacak ülküdaşımız var. Biz kirli ve gizli senaryoların bozulması için kararlıyız."

Partideki hedefini de açıklayan Akşener, "Hedefimiz, Ulu Önder Atatürk ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in ilkelerini esas alan politikalar üreten, günlük amaçların ve siyasi çıkarların peşinde koşmayan, hukukun üstünlüğünü esas alan, iktidar olmak için siyaset yapan, yaşlıların tecrübesi ile gençlerin dinamizmini birleştiren, halkın sorunlarını dinleyen, gerektiğinde halka kulağını kaptırmaktan korkmayan, aklın eleştiri süzgecini kullanan, ortak akıl ve istişare yollarını açık tutan bir parti anlayışını tesis etmektir” dedi.

Hz. Muhammed'in "Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız" hadisinin rehberleri olacağına vurgu yapan Meral Akşener, "Milliyetçiliği yüreğinde duymayan, politikalarına geçirmeyen hiçbir millet tarih sahnesinde varlığını sürdüremez. Bu millet artık 'her şey bitti' denilen anlarda hiçbir şeyin bitmediğini, 'en son Türk bitti' demeden hiçbir şeyin bitmeyeceğini defalarca kanıtlamıştır. Ben, milletime ve ülküdaşlarıma güveniyorum" şeklinde konuştu.

5'İNCİ PARTİ İDDİASI
Meral Akşener , 5. parti iddialarıyla ilgili "Sayın Bülent Arınç ve Sayın Abdullah Gül ile bir araya gelmedim. MHP’ye ilişkin herhangi bir toplantıya katılmadım. Herhangi bir görüşme yapmadım" dedi.

"BAŞBAKAN MERAL" SESLERİ YÜKSELİNCE...
Akşener, gazetecilerin "Aday olacak mısınız?" sorusuna "Ülkücü iradenin omuzumuza yükleyeceği her türlü sorumluluğu almaya hazırız" diye yanıt verdi.
Meral Akşener, bu sırada salondan "Başbakan Meral" sloganları yükselince "Sorunuza yanıt olmuştur" cevabını verdi.
Akşener, kurultayla ilgili bir soru üzerine ise "Hukuki bir metin üzerinden imza toplayacağız. İşbirliği içinde rekabet edebilmeliyiz" diye konuştu.

Meral Akşener (59), 7 Haziran Genel Seçimleri'nde İstanbul Milletvekili olarak Meclis'e girmişti.  Ancak MHP yönetimi, Akşener'i 1 Kasım'da aday göstermemişti.
MHP'de daha önce Sinan Oğan ardından da Koray Aydın olağanüstü kurultay çağrısı yapmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.