Milli Görüş belediyeciliği gelecek!

Milli Görüş belediyeciliği gelecek!
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ATO Congresium'da partisinin Aday Tanıtım programına katıldı. Karamollaoğlu, belediye başkanlarının seçileceği 31 Mart yerel seçimlerinde aynı zamanda Türkiye'nin yolunun belirleneceğini belirtti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Belediyelerimizde atacağımız adımlar, Türkiye'nin tamamında hatta bütün dünyada dikkat çekecektir. Şehirlerimiz bizi, biz de şehirlerimize hizmet etmeyi özledik. İnşallah 1 Nisan sabahı Milli Görüş belediyeciliği ile buluşturacağız sizleri” dedi



Şehirlere hizmet etmeyi özledik
Milli Görüş olarak coğrafyada akan kan ve dökülen gözyaşlarını dindirmenin, boyunlarının borcu olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, bunu mümkün hale getirecek olanların vatandaşlar olduğunu söyledi. Gazze'ye de yardım eli uzatacak bir belediye anlayışını hakim kılacaklarını belirten Karamollaoğlu, "Belediyelerimizde atacağımız adımlar Türkiye'nin tamamında hatta bütün dünyada dikkat çekecektir. Şehirlerimiz bizi, biz de şehirlerimize hizmet etmeyi özledik. Kendi toplumuyla iç içe olan bir belediyecilik kadar daha güzel bir duygu olduğunu düşünemiyorum. İnşallah 1 Nisan sabahı Milli Görüş belediyeciliği ile buluşturacağız sizleri. Biz, 'Önce ahlak ve maneviyat' diyerek yola çıktık. Bu şu demektir, biz oyalama değil köklü icraatlara imza atacağız. Biz laf değil, hizmet üreteceğiz. Sadece konuşan, problemleri dile getiren çözüm üretmeyen fikirleri yansıtmayan bir anlayışla değil, bunları tatbikata koyan bir anlayışla hareket edeceğiz. Milli Görüş iç barış, kardeşlik ve huzur; devlet ve millet kaynaşmasıdır. Herkese iş ve herkese refah bizim şiarımızdır. Köylüyü, işçiyi, memuru, esnafı, dar gelirliyi faize ezdirmeyecek bir anlayış demektir. Bizim en temel farkımız, her şart altında hakkı üstün tutan bir anlayışa sahip olmamızdır. Hakkı üstün tutmak demek, adil olmak demektir. Biz neredeyse adaleti unuttuk, adalet sözcüklerden kalktı veya sadece sözcüklerde kaldı. Maalesef bugün yandaşlara peşkeş çekmeyi adalet anlayan bir zihniyet, Türkiye'yi yönetiyor işte biz bu zihniyeti değiştireceğiz" dedi.

Belediye başkanları dert babasıdır
Karamollaoğlu, belediye başkanlarının milletvekillerinden farklı olduğunu kaydederek, "Bir belediye başkanı bulunduğu ilde ikamet eden, seçildiği ilde bu açıdan milletvekili gibi değildir. Kendisine ulaşmak kolaydır, doğrudan problemlerle kendisi muhataptır. Vatandaşla da muhataptır. İşte bundan dolayı belediye başkanı bir bakıma dert babasıdır. Bundan dolayı aradan aracıları çıkarmak bir belediye başkanının beldedeki, ildeki insanlarla kucaklaşmasının en önemli şartıdır. Ne sekreterler ne danışmanlar ne bürokratlar vatandaşla kendisi arasında bir mesafe oluşmasına imkan vermemelidir. Bunu herkes böyle görmeyebilir; ama bizim belediyecilik anlayışımızda bu temel kuraldır. Bir belediye başkanı ayrım yapmadan parti farkı, zihniyet farkı gözetmeden halkla her an iç içe olmak mecburiyetindedir. Saadet Partimizin belediye başkanlarının tamamı işte bu doğrultuda çalışacaktır. Çünkü Milli Görüş'ün temelinde dürüstlük ve samimiyet vardır. Samimiyet ve özveri, yöneticilerin temel vasfı olmak mecburiyetindedir" dedi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.