Muhalefetten AK Parti'ye Tam Destek

BDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'den destek geldi.

 Muhalefetten AK Parti'ye Tam Destek
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümet olarak Bdp'li vekillerin dokunulmazlıklarını kaldıracaklarını açıklaması muhalefet cephesinde de geniş yankı uyandırdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bdp milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusuyla ilgili olarak, "Kürsü hariç tüm dokunulmazlıklar kaldırılmalı" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Tbmm'deki grup toplantısında yapacağı konuşma öncesinde Bdp milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması tartışmalarını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "Kürsü hariç tüm dokunulmazlıklar kaldırılmalı" diye konuştu.

BAHÇELİ: SONUNA KADAR VARIZ

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İspanya ziyareti öncesi havaalanıda yaptığı açıklamada, terör suçu ile ilgili fezlekelere alışılmışın dışında karar vereceklerini belirtmişti.

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, Bdp milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına da destek olacaklarını söyledi.

Devlet Bahçeli'nin konu ile ilgili açıklamaları şöyle:

"Milliyetçi Hareket partisi teröre yardım ve yataklık yapanların terör örgütüyle arasına sınır çekemeyenlerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına sonuna kadar vardır ve daha önceki teklifinin de arkasındadır"
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2012, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER