O ASKERLİK ÖNERİSİ CHP'NİN ÇIKTI

Hacettepe Üniversitesi Rektörü'nün öğrenciler için önerdiği askerlik projesi CHP'nin çıktı.

O ASKERLİK ÖNERİSİ CHP'NİN ÇIKTI


Hacettepe Üniversitesi Rektörü Murat Tuncer'in üniversite öğrencileri için askerlik görevini yaz aylarındaki tatillerde yaptırma projesi, CHP'nin çıktı.

Proje, CHP'nin 2011 seçimleri öncesinde Halka verdiği 41 söz arasında yer alıyor.

Hürriyet'ten Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre; Projenin mimarlarların Emekli Tuğgeneral Ali Er yaptığı açıklamada, Hacettepe Üniversitesi Rektörü'nün, 2011 yılında CHP tarafından ortaya atılan, seçim kampanyasında kullanılan bu projeyi, kendi projesi gibi sunmasının "etik dışı olduğunu" söyledi.

Er, "Bedelli askerliğin dillendirildiği bu dönemde Hükümet CHP’nin bu önerisi doğruda kopyaladığı belli olmaması için böyle bir yola başvurmuş. AKP, Hacettepe Üniversitesi rektörünü kullanarak, CHP'nin ortaya koyduğu bir projeyi sahiplenmeye çalışıyor" dedi. 

Hacettepe rektörü'nün projeyi "milli proje" adı altında önce Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'a sunması, ardından da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'den randevu almasını, "CHP'nin projesini aşırma girişimi" olarak nitelendiren Er, "Sayın rektörü, AKP'nin bu tip aşırma girişimlerine alet olmamaya ve emeğe saygıya davet ediyorum" dedi.


CHP'NİN KAMPANYASINDA VAR

Yaz aylarında üniversite öğrencilerinin askerlik hizmeti CHP'nin 2011 seçimlerinde halka verdiği 41 sözden 3ncü sırada yer alıyor.  CHP'nin 2011 kampanyasında proje, "Zorunlu askerlik 6 aya indirilecek, üniversite öğrencileri askerliklerini yaz tatilinde yapabilecek," ifadesiyle yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2014, 01:00

Mehmet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER