Önce Allah'a sonra MHP'ye emanet

Önce Allah'a sonra MHP'ye emanet
Balyoz davası kapsamında tutuklanan emekli Korgeneral Engin Alan'ı haziran seçimlerinde milletvekili adayı göstereceklerini belirten Bahçeli, yıpratılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

'Her türlü sıkıntılarında yanındayız' mesajı verdi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP saflarına katıldıktan bir süre sonra Balyoz davası kapsamında tutuklanan emekli Korgeneral Engin Alan'ı, haziran seçimlerinde milletvekilli adayı göstereceklerini açıkladı. Terörle mücadelede üstün başarı sağlamış Alan'ın yıpratılmasına izin vermeyeceklerini belirten Bahçeli, 'Kendisi ve ailesi önce Cenab-ı Allah'a, sonra MHP'ye emanet' dedi. Mersin'de bir grup gazeteciyle sohbet eden Bahçeli, özetle şunları söyledi:

İHTİYAÇ VARSA YANINDAYIZ:
- Engin Alan partimizin üyesi. Kendisi ve ailesi önce Cenab-ı Allah'a sonra MHP'ye emanet. Siyasi beraberliğimiz devam eder. Mahkeme sonuçlanıncaya kadar takipçisi olacağız. Her türlü sıkıntılarında, ihtiyaçlarında yanında olacağız. 

- TSK'nın bölücü terörle mücadelesinde üstün başarı sağlamış bir şahsiyeti fazla yıprattırmayız. Sosyal itibar yanında, sahiplenme ihtiyacı da olması lazım. Partiye davetimiz sırasında, onu aynı zamanda Meclis'te görmek istedik. Sıradan bir davet veya propaganda aracı olarak değil, TBMM'de MHP'yi birikimi ve tecrübesiyle temsil edebilecek bir kişi olarak algıladığımızdan bu davet yapıldı. Muhtemelen de seçimlere girmesi gerekir.

- Tutuklandıktan sonra görüşmedim. Ailesini telefonla aradım. Geçmiş olsun temennilerimi ve yanlarında olacağımızı söyledim. 

- Twitter'da bana gelen yanıtlara geri dönmüyorum. Abuk sabuk yazanlar da oluyor. Bazıları da var, yol gösterici. Orada bir okuyucu kitlesi var. Biz de yazılarımızı belli bir seviyenin altına düşürmedik. İnternet sitemize kendimle ilgili karikatürleri de koyuyorum. Karikatür çizmek Allah vergisi bir şey. Onların gözüyle
nasıl algılandığınızı takip ediyorsunuz.  

- Dava açılmaz, çünkü karikatür bir sanattır. Başbakan'ın dava açmadığı şey yok. Bizden 8 bin TL kazanmış, Harun Bey'den de (Ülkü Ocakları Genel Başkanı) kazanmış. Zannediyorum Harun Bey ve Ülkü Ocakları'nın mensupları birer kuruş
vermek suretiyle katkı sağlayacaklar.

MİZAH KONUSU OLUR:
- Sayın Başbakan'da ölçü yok. Hizmet edene vefası yok. Onun konuşması bana normal geliyor. Ölçülü konuşmaya başlarsa şüphelenirim. Bu, Türk siyasi hayatında büyük bir yanlış. Atatürk, İsmet İnönü, Menderes, Bayar, Demirel, Ecevit dönemi var. Bu kadar dönemde ülkeye eldeki imkanlarla hizmet etmiş olan insanlar var. Başbakan bu görevden uzaklaştığında zannediyorum çok mizah konusu olur. Siyasette çok güzel bir şey var. Merdivenleri çıkarken karşılaştığınız insanlarla, bir gün merdivenlerden inerken de karşılaşacağınızı unutmayın.

GENÇLER BİRLİK OLUŞTURSA:
- Şu yumurtacı gençler bir defaya mahsus sokakta eylem yapmasınlar. Yumurta atmasınlar, sağı, solu kırmasınlar. Sandığa gitsinler. İktidar dışında bir partiye oy versinler. Hangisine veriyorlarsa versinler. İktidar değişir Türkiye'de. Çünkü 18-25 yaş grubu, 2010 nüfus verilerine göre seçmene dönüştürdüğünüzde 9 buçuk milyon kişiye denk geliyor. Gençler, yani Ankara'daki Gençlerbirliği Spor Kulubü değil. Gençler arasında bir birlik oluşsa iktidarı altüst eder. Hangi partiye yıkılsalar, iktidar olur.

MİLLET BİR ŞEY YAPACAK:
- Seçimde üçüncü defa getirirse yine millet getirmiş olacak. Bu defa zannediyorum millet bir şey yapacak. Çünkü üç defa iktidar olmak, aynen amörtisör olayı gibi. Azalıyor zamanla, yıpranma payı var. Yıpranma payını telafi etmek için kullandıkları imkanlar demokrasi açısından meşru değil. O açıdan bakmak lazım. Meşru zeminde bir tedbir geliştirdik. Bizim hilal kart dediğimiz o, CHP'nin aile sigortası dediği o. Haksız rekabeti meşru zemine çekmek istiyoruz.

MHP saflarına katılmıştı
Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ı yakalayıp Türkiye'ye getiren ekibin içinde yer alan emekli Korgeneral Engin Alan, geçen ocakta MHP'ye katılmıştı. Alan, geçen hafta ise Balyoz davası kapsamında ikinci kez tutuklanarak cezaevine gönderildi.

En az konuşma en iyi emniyet
-  Dinlenmeme halimiz varsa hiçiz demektir. Bizim de dinlenmeye ihtiyacımız var. (Gülüşmeler) Bu iki anlam taşır. Telekulak olarak, tatil olarak. Biz önlem falan almıyoruz. En az konuşma, en iyi emniyettir. Sonra bizi dinleyen adam vazgeçer. Zaten derdimizi tam anlatamayız. Anlatsak siyasal sonuç alırdık. Adam bizi dinliyor dinliyor bakıyor ortada bir şey yok. Tatil anlamında da 9 yılı geçti, hiç tatil yapmadım.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.