Oran ve İlseven, İstanbul CHP İl Genel Meclis Grubunu ziyaret etti

Oran ve İlseven, İstanbul CHP İl Genel Meclis Grubunu ziyaret etti
İstanbul İl Genel Meclisi’nin 2011 yılı Şubat ayı toplantıları devam ediyor. CHP İstanbul İl Genel Meclisi Grubunu CHP İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven, önceki günde CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ziyaret etti.

Oran ve İlseven’i CHP Grup Başkan Vekili Orhan Örkmez, Grup Yönetimi ve İl Genel Meclisi Üyeleri kapıda karşıladı ve kapıda uğurladılar. Oran ve İlseven CHP Grup salonunda Meclis Üyeleri ile karşılıklı sohbet ederek fikir alışverişinde bulundu ve Meclis Üyelerinin sorularını cevapladılar. CHP Grup Başkan Vekili Orhan Örkmez ve İl Genel Meclis Üyeleri gerçekleşen bu ziyaretlerde oldukça memnun oldular.
 
CHP İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven, İstanbul İl Genel Meclisi Grubunu ziyaretinde İl Genel Meclisi Üyelerine görevlerinde başarılar dileyerek şunları söyledi;
“İlçeler ve il örgütü olarak oyları yapacağımız çalışmalarla sandıklara attırmalıyız”
“12 Haziran’da ki Genel Seçim, Türkiye için bir dönüm noktası olacak. Çok önemli ve hassas bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte odaklanacağımız tek nokta, seçim olmalı. Seçimlere kadar gece gündüz, dur durak demeden hepimiz çalışmak zorundayız. Şu an, daha önce tarihte görmediğimiz farklı bir şeyle karşı karşıya değiliz. Partimiz bunların üstesinden gelebilecek güce ve halkının desteğine sahiptir. Biz her yerdeyiz. Geleceğe akan bir modeliz, biz bir inanç bütünüyüz. Bu süreç artık birbirine kenetlenme zamanıdır. Artık bu güçlü kadrolarla önümüzdeki seçimlere çok iyi hazırlanmalıyız. İlçeler ve il örgütü olarak oyları yapacağımız çalışmalarla sandıklara attırmalıyız. Ayrıca verilen oylara da sahip çıkmalıyız. Bunun içinde sandık örgütlenmemizi çok iyi yapmalıyız.Genel seçimlere hazırlanan CHP, yurtdışı bağlantılarını sağlamlaştırmak için hızlı adımlar atıyor. Yurtdışında davet alan, kendini yurtdışına tanıtan bir CHP var"
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, İstanbul İl Genel Meclisi Grubunu ziyaretinde CHP’nin son yedi ayını değerlendirerek İl Genel Meclisi Üyelerine görevlerinde başarılar dileyerek şunları söyledi;
 
“22 Mayıs 2010’dan beri 7 aylık süreçte çok yoğun çalışmalar yaşadık. İki kurultay ve genel seçim niteliğinde olan bir referandum yaşadık. Dünya da, Türkiye’de ve Parti içinde gündemin çok yoğun olduğu bir yedi ay geçirdik. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gecesini gündüzüne katıyor çalışıyor. Tüm Türkiye’de ki Örgütümüz de bu tempoya ayak uydurduğu gözleniyor, çalışıyoruz, genel seçime iyi bir şekilde hazırlanıyoruz. Önümüzde seçime dört ay kaldı. İddialı bir seçim bildirgesi hazırlanıyor. Ekonomi ve Sosyal hayat bildirgenin ana omurgası olacak. Sosyal devletin, istihdamın, insanın ön plana çıktığı, çevreye ve insana önem veren bir bildirge hazırlandı. Eğitim, sağlık, ekonomi, dış ilişkiler yaklaşımını içeren programlar üzerinde çalışıyoruz. Ekonomi programının mart ayı içinde açıklayacağız”
“Sosyal devlette amaç yoksulluğun yönetilmesi değil yok edilmesi olmalıdır”
“Yoksulluk sorun değil sonuçtur. Yoksulluğun nedeni gelir dağılımındaki eşitsizliktir. Gelir dağılımı adaletsizliği, vergi politikaları ve bölüşüm ilişkilerine müdahale ile düzeltilebilir. Sosyal devlette amaç yoksulluğun yönetilmesi değil yok edilmesi olmalıdır. Sadaka anlayışına dayalı sosyal yardım dağıtımı yapan devlet anlayışı yerine, hak temelli olarak vatandaşına gelir transferi yapan sosyal devlet anlayışının getirilmesi temel hedef olmalıdır. Ancak bu şartlar altında daha mutlu birey, daha mutlu toplum, daha mutlu Türkiye hayalimize ulaşabiliriz”
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.