PM İÇİN REKOR BAŞVURU...KURULTAY'DAN CANLI YAYIN...

PM İÇİN REKOR BAŞVURU...KURULTAY'DAN CANLI YAYIN...
80 koltuğa 2 bin 500 aday.Kılıçdaroğlu’nun önüne dün itibariyle yaklaşık 2 bin 500 kişinin “PM’ye girmek istiyorum” dilekçesi geldi. İl başkanlarından da 80 kişilik PM için isim önerileri alan Kılıçdaroğlu, yaklaşık 7 ay içinde çalışacağı üçüncü MYK’nın b

Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında 15. Olağanüstü Kurultayı’nı bugün Ankara Arena Spor Salonu’nda yapacak CHP’de hedefler Parti Meclisi’ne (PM) kilitlendi.

Kılıçdaroğlu’nun önüne dün itibariyle yaklaşık 2 bin 500 kişinin “PM’ye girmek istiyorum” dilekçesi geldi. İl başkanlarından da 80 kişilik PM için isim önerileri alan Kılıçdaroğlu, yaklaşık 7 ay içinde çalışacağı üçüncü MYK’nın belirleneceği PM için listeye son şeklini bu sabah verecek. İl başkanlarının da isteğiyle PM seçimi, blok liste yöntemiyle yapılacak. Dünü, “PM listesinde olup olmayacaklarını” öğrenmeye çalışmakla geçiren bazı “dilekçeciler” ,kurultayda olası bir çarşaf liste önergesi için nabız yoklamaya başladılar.

İstifa ederim

Dün il başkanlarıyla yaptığı toplantıda Kılıçdaroğlu, “Başarısız olursak istifa ederiz” sözünü yineledi. Kılıçdaroğlu, “Kim başarısızsa istifa eder; ben de siz de başarısız olursanız istifa ederiz. Halkıma söz verdim, yalan söylemem; verdiğim sözün de arkasındayım” dedi.

Yine içki uyarısı

Kılıçdaroğlu, aynı toplantıda, İzmir’de yaptığı içki uyarısını yineledi. Kılıçdaroğlu, “Herkes içki içebilir ancak bunun makul seviyede olması gerektiğini düşünüyorum. İl yöneticilerimizin de ‘içkili mekanlarda vakit geçiren kişi’ izlenimi vermesini istemiyorum” diye konuştu.

Çekildi

KIlıçdaroğlu'nun ’nun Dış Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirmek için partiye davet ettiği eski Dışişleri Müsteşarı Uğur Ziyal, dün sabah çekilme kararı aldı. Ziyal, Kılıçdaroğlu’na, “Siyasete atılma kararımdan vazgeçtim. Size başarılar diliyorum” diyerek görevi kabul edemeyeceğini iletti. Ziyal’in yerine bir başka emekli büyükelçi Osman Korutürk’ün getirilmesi bekleniyor. Prof. Binnaz Toprak’ın adı da PM için geçiyor

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.