SANDIKLARI PATLATACAĞIZ!

SANDIKLARI PATLATACAĞIZ!
AK Parti'de 17 büyükşehir, 31 il belediye başkan adayının tanıtım toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla Ankara'da gerçekleşti.

 Toplantıda konuşan Erdoğan, “Canımızı dişimize takarak çalışacağız. 17 defa milletimizin terazisine çıktık. Milleti seçimden seçimden hatırlayanlarla aynı safta olmadık. Adaylarımız kapı kapı dolaşıp sıkmadık el bırakmayacak. 31 Mart'a kadar devam edeceğiz ve sandıkları patlatarak sandıklardan çıkacağız” diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 17 büyükşehir, 31 il belediye başkan adayını açıkladı. Konuşmasına, “7 Ocak'ta 26 büyükşehir ve il belediye başkan adayımızın ismini paylaştık. Bugün de büyükşehirlerimizin kalanını ve il adaylarını açıklıyoruz. Kendilerine şehirlerimizde verecekleri hizmetlerde başarılar diliyorum.  MHP adaylarını destekleyeceğimiz 7 vilayet dışındaki tüm adaylarımızı ilan etmiş oluyoruz. Cumartesi gününden itibaren İstanbul'dan başlayarak ilçe adaylarımızı tanıtacağız. Adaylarımızın tanıtımını kısa sürede tamamlayacağız” dedi.

 

Milletin kalbine girdik

 

“Hedefimiz AK Parti ve Cumhur İttifakı'ndaki belediyeleri kazanmak ve muhalefet elindeki belediyeleri gerçek belediyecilikle tanıştırmak. Kendini şehirlere adayacak adaylarla seçimlere hazırlanıyoruz. 30 Ocak'ta da seçim beyannamemizi sunacağız” diyen Erdoğan, “Aday listeleri en geç 20 Şubat'ta verilmesi gerekiyor. Bu tarihe kadar adaylarımızı belirleyip seçim kampanyamızı yapmaktır. Bundan 30 yıl önce İstanbul'da başladığımız belediyelerle hizmet yolculuğunu 2024'te zirveye çıkarmak istiyoruz. Rüştümüzü ilk ispat ettiğimiz yeri güçlü tutmalıyız. Belediyelerimizi Türkiye Yüzyılı'na yakışır seviyeye getirmeliyiz. Kararlılıkla çalışıp farkımızı ortaya koyacağız. İnsanlarımıza hiçbir şey vermedikleri halde, ideolojik körlüklerin arkasına saklanıp koltuklarını koruma derdine düşenlerden olmadık olmayacağız. Biz geceli gündüzlü çalışma ile milletin kalbine girenlerden olduk. Kim siyaset yolu ile gelinen makama bakmıyorsa AK Parti onun için doğru kapı değildir. 31 Mart'ta bir kez daha şehirlerimize eser vermeye, milletimize hizmet etmeye talibiz” ifadelerini kullandı.

 

Bunlar bizi tanımıyor

 

Ülke olarak zorlu sınamalardan geçtiğimizi ifade eden Erdoğan, “Bir yandan kaos çıkararak, ekonomik krizler çıkararak ülkemize diz çöktürmek isteyenlerin saldırıları sürüyor. FETÖ'nün 17-25 aralık kumpası ve 15 Temmuz darbe girişimi ile ülkeyi teslim almak istediler. Millete çarpınca bedel ödetmek istediler. Güvenlik güçlerimiz onları açtıkları çukurlara gömünce ülkemize bedel ödetmek istediler. Bu maskeyi düşürünce ülkemize bedel ödetmeye çalıştılar. Eğittikleri teröristlere bir teröristan kurdurmaya çalıştılar. Projelerini bozduk. Sınır ötesindeki birliklere yapılan alçak saldırılar dahil başımıza gelenler bu tablodan bağımsız değildir. Her alanda ayağımıza takılan yeni çelmelerle karşılaşıyoruz. Bizi korkutup yıldıracaklarını, emperyalist emellerine razı edeceklerini sanıyorlar ama bunlar ne Türk milletini ne de bir evladı olarak bizi tanıyor” dedi.

 

Kirli oyunun son sahnesi!

 

Asla geri adım atmayacaklarını dile getiren Erdoğan, “Hedefimizden döndüremeyeceklerdir. Bizi teslim alamayacaklardır. Türkiye'nin hizaya getirilemeyecek ülke olduğunu öğrenecekler. Bunu 85 milyon olarak beraber başaracağız. Bir tarafta emperyalistler varken, bir taraftan beşinci kol elemanları var. Hasetlerinden dolayı emperyalistlere hizmet veriyorlar. Esen rüzgara göre yön değiştiren, çizgisi olmayan muhterislerle karşı karşıyayız. Ülkemizin ikinci büyük partisi CHP maalesef emperyalistlerin koçbaşlığına soyundu. Bölücü örgüt güdümünden çıkamayan DEM'lilerle yaptığı işbirliği bu kirli oyunun son sahnesidir” diye konuştu.

 

DEM, CHP'yi rehin aldı

 

Konuşmasında CHP'yi eleştiren Erdoğan, “Kandil uzantılarının ayaklarının altına kırmızı halılar sererek Atatürk fotoğraflarını kaldırarak iş birliklerini aleni hale getirdiler. Bay Kemal'e hezimetin faturasını yükleyen Özgür efendi iradesini terör örgütü temsilcilerine teslim etti. Atatürk'ün kurduğu partinin tabutuna son çiviyi bölücülerle iş birliği yaparak bizzat Özgür efendi çaktı. Teröre terör, teröriste terörist dahi diyemiyorlar. Milleti aldatabileceklerini düşünüyorlar. Terör örgütlerini nasıl emperyalistler yönlendiriyorlarsa CHP de DEM tarafından rehin alınmıştır. 28 şubatvari provokasyonlar da aynı oyunun parçasıdır. İçinde yer aldıkları bu kirli senaryolar eski Türkiye'de belki işe yarıyordu ama artık milletimizin karnı tok bunlara. 31 Mart'ta aynı zamanda Özgür efendiyi de esaretten kurtaracağız” dedi.

 

17 kez teraziye çıktık

 

Erdoğan, “Tek bayrak diyerek bağımsızlığımıza sıkı sıkı sarılacağız. Parlamentoda çıkmış biri, benim grup başkan vekilim Leyla hanıma bayrağımıza saldırdığına dair edepsizce ifadeler kullandı. AK Parti'nin hiçbir ferdi bayrağımıza kağıt parçası, paçavra demez. O sizin cibiliyetinizde var. Ve ortağı olduğunuz partinin cibilliyetinde var. AK Parti bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda can veren varsa vatandır diyen partidir. O yüzden kime ne söylediğinizi iyi bileceksiniz. Dokunulmazlığa sığınarak AK Parti'ye saldıramazsınız. Bu mübarek topraklarda kimsenin ameliyat yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyet'inin ilelebet payidar kalmasını sağlayacağız. Mücadeleyi bir an bile bırakmayacağız. Bu emaneti daha güçlü şekilde teslim edeceğiz. Bu yüzden canımızı dişimize takarak çalışacağız. 17 defa milletimizin terazisine çıktık. Projelerimizi, hedeflerimizi ve geleceğe dair yol haritamızı paylaştık. Milleti seçimden seçimden hatırlayanlarla aynı safta olmadık. Seçim dönemi bizim için milletimizle gönül bağını artırdığımız özel dönemlerdir. Adaylarımız kapı kapı dolaşıp sıkmadık el bırakmayacak. 31 Mart'a kadar devam edeceğiz ve sandıkları patlatarak sandıklardan çıkacağız” diye konuştu.

 

En fazla biz çalıştık

 

Toplumun tüm kesimlerini bağırlarına bastıklarını belirten Erdoğan, “İcraatla, vizyonla milletimizin karşısına çıktık. Şimdi 18. kez milletimizin huzuruna çıkmanın heyecanı içindeyiz. Adaylarımızdan seçim beyannamemizden her işimizi milletin görüşünü alarak yürütüyoruz. Milletimiz neyi uygun gördüyse onu hayata geçirmenin derdindeyiz. Seçim sandıktan önce sahada kazanılır. Sahada kazanma yolu ise seçimi gönüllerde kazanmaktır. 17 seçimin hepsini böyle kazandık. Sandık sadece gönüllerde yaptığımız fetihlerin bir tescili oldu. En fazla biz çalıştık, sahayı biz domine ettik. Vatandaşa oy yoksa hizmet de yok diyen edepsizlerden olmadık. Kibri ve böbürlenmeyi yanımıza yaklaştırmadık. Bize gururlanmak yakışmaz. Biz tevazu ehliyiz. Toprak gibi olacağız tevazuda. Vizyonumuzla da rakiplerimize fark attık” dedi.

 

HİÇ KİMSE TIPIŞ TIPIŞ OY VERMEK ZORUNDA DEĞİL

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda, “Kimseyi çantada keklik olarak görmeyeceksiniz. Kimse tıpış tıpış oy vermek zorunda değildir. Her vatandaşımızın kapısını çalmak zorundayız. Zihnini ve kalbini yeniden kazanmalıyız. Partimizin adayları için nasıl gayret gösteriyorsak MHP'yi destekleyeceğimiz yerlerde de aynı azim ve şevkle çalışacağız. Cumhur'da ayrım asla olmayacak. Unutmayı en iyi seçim çalışması halkın içinde olmaktır. Medya ve sosyal medya önemli ama asla gönüller kazanmanın yerini tutmaz. Sokakta varlık göstermeden siyaset yapılmaz. Asıl yük belediye başkan adaylarımızın üzerindedir. Daha fazla emek vermekle mesullerdir. Bunları başarınca muhalefetin kale olarak gördüğü yerler dahil tüm belediyelerde zafer vbizim olacaktır. Yeter ki işimizi hakkı ile yapalım. Mevla yar ve yardımcımız olsun. Buradaki tüm arkadaşlarıma sonuna kadar güveniyorum” dedi.

 

İŞTE AÇIKLANAN ADAYLAR;

 

Adana: Fatih Mehmet Kocaispir

Adıyaman: Ziya Polat

Afyonkarahisar: Hüseyin Ceylan Uluçay

Ağrı: Mehmet Salih Aydın

Aksaray: Evren Dinçer

Amasya: Mehmet Uyanık

Antalya: Hakan Tütüncü

Ardahan: Yunus Baydar

Batman: Adil Sebati Ceylan

Bayburt: Mete Memiş

Bilecik: Mustafa Yaman

Bolu: Muhammed Emin Demirkol

Burdur: Mehmet Şimşek

Çorum: Halil İbrahim Aşkın

Diyarbakır: Mehmet Halis Bilden

Gaziantep: Fatma Şahin

Gümüşhane: Ercan Çimen

Hakkari: İsmet Ölmez

Hatay: Mehmet Öntürk

Iğdır: Ülkü Öcal

Kahramanmaraş: Fırat Görgel

Karabük: Özkan Çetinkaya

Karaman: Mevlüt Akgün

Kayseri: Memduh Büyükkılıç

Kırıkkale: Mehmet Saygılı

Kırşehir: Osman Arslan

Kilis: Reşit Polat

Konya: Uğur İbrahim Altay

Kütahya: Kamil Saraçoğlu

Malatya: Sami Er

Mardin: Abdullah Erin

Muş: Feyat Asya

Nevşehir: Mehmet Savran

Niğde: Emrah Özdemir

Sakarya: Yusuf Alemdar

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.