Sırrı Süreyya'yı susturan PKK sorusu

Fatih Altaylı'nın program konuğu olan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, söz PKK'nın infazlarına gelince bakın hangi ifadeleri kullandı.

 Sırrı Süreyya'yı susturan PKK sorusuALTAYLI'DAN PKK TEPKİSİ

Önder, Öcalan ile devlet arasındaki görüşmeler için barış dilinin oluşturulması gerektiğini belirtirken silahların da en kısa zamanda susması gerektiğini ifade etti. Sırrı Süreyya Önder'in, insanların devletin sistematik asimilasyon çabalarına karşın dağlara çıktığına dair görüşüne katılmayan Altaylı, "Öyle bir anlatıyorsunuz ki zannedersin PKK şahane bir örgüt" şeklinde tepki gösterdi.

"GÜNGÖREN'DE BOMBAYI BEN Mİ PATLATTIM?"

Altaylı, Kani Yılmaz'ın açıklamalarını da örnek göstererek PKK'nın kendi içinde yaptığı infazları hatırlattı. KCK gösterilerinde yaralanan ve öldürülenleri de örnek gösteren Altaylı, "Güngören'de bombayı ben mi patlattım" diye de ekledi.

"BİR PKK'LIYA SORARSINIZ"

Altaylı'nın hatırlatmaları karşısında Sırrı Süreyya Önder ise mutlak bir cevap vermek yerine topu taca attı.

"Bombayı ben de patlatmadım. Tüm bunları bir gün buraya bir PKK'lı getirip ona sorarsınız" diyen Önder, kendisinin bir barış projeksiyonu tutmaya çalıştığını ve bu sorunun muhatabı olmadığını söyledi. Ayrıca PKK'nın kendi içindeki infazlar için de "Kürtler'in kendi aralarında konuşacağı bir mesele" nitelemesi yapan Önder, "İnsanlara tüm bunları konuşacak bir zemin sağlamamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2013, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER