Siyasilerden yeni yıl mesajları

Siyasilerden yeni yıl mesajları
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajda, sevinç ve hüzünleriyle bir yılı daha geride bırakırken yeni bir yıla başlamanın umut ve heyecanının yaşandığını söyledi.
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajda, sevinç ve hüzünleriyle bir yılı daha geride bırakırken yeni bir yıla başlamanın umut ve heyecanının yaşandığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yayımladığı mesajda yeni yıla umutla girdiklerini ve yeni yılda CHP iktidarını kuracaklarını ifade ederek "Halkın iktidarında, yani CHP iktidarında hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Hiçbir baba evime ekmek götüremiyorum diye intihar etmeyecek. Hiçbir çocuk çöp toplarken çöp kamyonun altında kalmayacak. Hiçbir gazi evinde açlıktan ölmeyecek. Hiçbir genç karakola sağlam girip burnu kırık çıkmayacak. Fail-i meçhuller olmayacak ve hiçbir kimse, başkasının etnik kimliğiyle, inancıyla uğraşmayacak. Herkes kardeşçe kucaklaşacak, kendisini sosyal hukuk devletinin güvencesinde hissedecek" dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 2011 yılından beklentilerinin, "Tüm toplumsal kesim ve katmandan herkesin etnik ayrımcılığa ve dinciliğe dayalı siyasetin aldatmacalarına kapılmadan gerçek bir yurt sevgisi ve vatandaşlık bilinciyle siyasi tavır almak" olduğunu belirtti. Cindoruk, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 2011 yılının Türkiye için özel bir anlamı olduğunu, Türk halkının yeni yılda zorlu bir soruya yanıt vermek göreviyle karşı karşıya kalacağını ifade eden Cindoruk, şöyle dedi:

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kırşehir milletvekili Metin Çobanoğlu, 2010 yılının millet açısından ''kaybedilmiş ve boşa geçmiş bir yıl olarak unutulmayacağını'' söyledi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, yeni yılın ulusal çıkarların ön planda tutulduğu, bireylerin özgürlüğünü rahatça kullandığı, ekonomide, eğitimde, sağlıkta fırsat eşitliğinin sağlandığı, yolsuzlukların önlendiği bir yıl olmasını diledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''Türkiye, birçok kültürün eklediği değişik tatlar, farklı zenginlikler ile dünyanın imrendiği bir çekim merkezi haline gelmiştir'' dedi. Günay, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajda, üzüntü ve sevinçleriyle bir yılın daha geride bırakıldığını belirtti. Günay, yeni yıla girerken geçmiş yılların aksaklık ve eksikliklerinden ders alarak hedef ve beklentileri gerçekçi bir bakış açısıyla belirlemek gerektiğini kaydetti.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, yeni yıl nedeniyle yayımladığı mesajında, yurttaşların mutluluğu, huzuru için gece-gündüz demeden, yoğun bir tempo ile çalıştıkları bir yılı daha geride bırakarak umutları tazeleyip, heyecanla yeni bir yıla daha merhaba dediklerini belirtti. 2011 yılında da yine aynı azim ve kararlılıkla engelleri bir bir aşarak daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye için el birliğiyle hizmete devam edeceklerini ifade etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yıl nedeniyle yayımladığı mesajında 2010 yılının bitmesiyle, 21. yüzyılın onda birlik kısmının geride kaldığına işaret etti. Tarihin tekerleği ileriye doğru döndükçe, özellikle Türkiye'nin karşılaştığı sorunların ağırlaşmakta ve önüne çıkan engebelerin yüksekliğinin artmakta olduğunu savunan Bahçeli, ''Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarlarının içine soktuğu karanlık ve sarsıntılı mecra, Türkiye'nin dayanma gücünü ve takatini bitirme noktasına kadar getirmiştir'' ifadelerini kullandı.

Ekonomik kriz, siyasetteki ahlak ve değer aşınması, toplumsal yapıdaki kamplaşma, yozlaşmanın kabından taşması ve yoksulluğun sıradanlaşmasının geçen 365 günlük sürenin en önemli sonuçlarından bazıları olduğunu ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:
''Maalesef milletimiz 2010 yılında; bir tarafta bölücülüğün, diğer tarafta da siyasi iktidarın bulunduğu çift kutuplu çekişmenin ve itişmenin tam ortasında kalmıştır. AKP hükümetinin ileri demokrasi hezeyanı ve özgürlük aldatmacası Türk milletiyle hesaplaşmanın arayışında olanlara imkan ve ortam sağlamış, bununla birlikte fitnenin sağanak halinde yağması için de uygun siyasi iklim şartlarını oluşturmuştur. Milletimizin dayanışma kaynakları siyasi iktidarın saçtığı nifak asitleriyle erimeye başlamış ve birlikte yaşama iradesi darbe üstüne darbe almıştır.''

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.