YİNE KAFA KAFAYALAR

İstanbul’daki çeşitli seçim bölgelerinde gerçekleşen yeniden sayımlarda bazı sandıklarda CHP’nin oyu artarken, bazı sandıklarda da AK Parti’nin arttı. Ancak bu artışın 10’lu rakamları geçmediği görüldü

YİNE KAFA KAFAYALAR
CHP DE AK PARTİ DE OYUNU ARTIRDI

İstanbul’daki çeşitli seçim bölgelerinde gerçekleşen yeniden sayımlarda Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım yine kafa kafaya yarışıyor. Bazı sandıklarda CHP’nin oyu artarken, bazı sandıklarda da AK Parti'nin oyunda artış oldu. Beykoz’da yeniden sayılan 76 sandıkta 10 adet oy geçerli hale geldi, 5’i CHP’ye 5’i de AK Parti'ye yazıldı. Büyükçekmece'de ise yeniden sayılan geçersiz oylardan 74'ünü Yıldırım, 32'sini İmamoğlu aldı.

BAĞCILAR'DA DEĞİŞİKLİK OLMADI

Ümraniye'de ise sayımına karar verilen 1420 sandığın 620’si sayıldı. Buna göre AK Parti’nin oyu 167 artarken CHP’nin oyu 42 arttı. Kartal’da da CHP oyları 13 artarken, AK Parti’ye fazladan yazılan 30 oy silindi. Başakşehir’de AK Parti oyunu 10 adet artırırken, CHP'nin 8 oyu arttı. Bayrampaşa'da AK Parti 11, CHP 4 oy artırdı. Bağcılar'da itiraz edilip sayılan 50 sandıkta herhangi bir değişiklik olmadı.

FARK 20 BİNİN ALTINA DÜŞMEDİ

17 ilçede geçersiz oylar yeniden sayılırken Yüksek Seçim Kurulu'nun sisteminde Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki fark 20 binin altına hiç düşmedi. Son verilere göre İmamoğlu ve Yıldırım arasında 20 bin 687 fark var.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 08:42

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER