ENGELLİLER GÜNÜ’NDE “FARKINDALIK” YARATTI

ENGELLİLER GÜNÜ’NDE “FARKINDALIK” YARATTI
Beylikdüzü Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde düzenlediği etkinlik ile farkındalık oluşturmayı hedefledi.

 Organizasyona katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bireylerin sosyal hayattaher koşuldaki vatandaşa karşı sorumlu olduğunu belirterek, “Engelliliği 365 gün ortadan kaldıran ve bu konuya 365 gün hassasiyet gösteren bir yönetim anlayışını sürdüreceğiz” dedi. Engelli vatandaşların hazırladığı drama gösterisi ve ritim şov büyük bir beğeni toplarken, Başkan İmamoğlu, ritim grubunun arasına girerek onlarla darbuka da çaldı. Ayrıca etkinlikte doğum günü Aralık ayında olan engelli bireylere sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.

 

Beylikdüzü’nde herkes için adil, eşit, özgür ve mutlu bir yaşam ortamı sunmayı kendine ilke edinen ve bunun için çalışan Beylikdüzü Belediyesi, ötekileştiren her bakış açısına karşı çıkıyor. Nitekim 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde de eşitlik anlayışına vurgu yapan Belediye, hazırladığı organizasyon ile engelli bireylerin sosyal yaşam içinde daha aktif bir rol almalarını sağladı. Beylikdüzü Belediyesi Drama Ekibi’ningösterisi ile başlayan etkinlikte sahnede yerini alan engelli bireyler, teatral yeteneklerini ortaya koydu. Müzik eşliğinde dans eden, küçük repliklerle izleyicileri güldüren sahne ekibinden fiziksel engeli olan genç bir kız, “Hayal kurun ve gerçekleşmesine izin verin. Ben hayal kurdum ve bugün bu sahnede sizlerleyim” dedi.

 

İmamoğlu’ndan, Engelli Bireylerle Darbuka Şov…

 

Etkinlikte misafirlerle tek tek ilgilenen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da organizasyonun coşku ve neşesine ortak oldu. Engelli bireylerle fotoğraf çektiren İmamoğlu, sürpriz doğum günü kutlamalarına da eşlik etti, kutlamalarda yaşanan sevinç,güzel kareler oluşturdu. Darbukalar eşliğinde ritim şov yapan engelli vatandaşların arasına katılan İmamoğlu onlarla birlikte darbuka çaldı. Organizasyonda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili önemli mesajlar veren İmamoğlu, herkesi selamlayarak, “Beylikdüzü, hayatın her aşamasında engeli olmayan bir kent olsun istiyoruz. Bu emin olun sadece engelli vatandaşlarımız için söylenmiş bir cümle değil. Her vatandaşımızın bir engeli olabilir. Aslında biz bütün engelleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Her vatandaşımız özgür ve mutlu bir biçimde sosyal hayatını yaşamalı, okuluna gitmeli, park ve bahçelerde oynamalı, her türlü kültür sanat aktivitemizden yararlanmalı” diye konuştu.

 

“Toplumun Bilinçli Olması Gerekiyor”

 

Hiçbir vatandaşınBeylikdüzü’nde yaşadığı sürece herhangi bir eksiklik hissetmemesini önemsediğini söyleyen İmamoğlu, bunun toplumsal bir bilinçle kazanılabileceğini vekamu hizmeti veren her bireyin farkındalık sahibi olması gerektiğini vurguladı.İmamoğlu, çalışma arkadaşlarının bir şehrin nasıl engelsiz hale geleceğine dair çok önemli eğitimler aldığını belirterek, “Yönetim ekibimizle bu eğitimleri ve süreçleri sürekli takip ediyoruz” dedi. En hassas oldukları konunun ise Beylikdüzü’nde üretilen bir kaldırım ya da çevrede yapılan herhangi bir çalışmanın vatandaş tarafından sorunsuzca ulaşabilmesi olduğunu kaydeden İmamoğlu, “Toplumun da aynı bilinçle hareket ediyor olması lazım. Bu süreci dikkatli anlamalıyız. En küçüğümüzden en büyüğümüze kadar her vatandaşın bu duyarlılığı gösterebilmesi için farkındalık oluşturabilmemiz önemli” şeklinde konuştu.Başkan İmamoğlu, sokağa çıkılan her an itibari ile kişilerin, engelli vatandaşlara karşı en üst düzeyde sorumluluğunun olması gerektiğini söyledi ve bu değerin yaşandığı bir kentte belediye başkanı olmak istediğini belirtti. İmamoğlu ayrıca “Engelliliği 365 gün ortadan kaldıran ve 365 gün hassasiyet gösteren bir yönetim anlayışını sürdüreceğiz. Ben sizlerin dostluğunu ve samimiyetini hissediyorum. Bu ortamın yaratılacağı kenti hep beraber yaratacağız. Herkese teşekkür 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.