MEME KANSERİNDE ERKEN TANI

Esenyurt Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından “Meme Kanserinde Erken Tanı” konulu seminer programı gerçekleşti.

MEME KANSERİNDE ERKEN TANI
Esenyurt Belediyesi İncirtepe Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seminer programına Esenyurtlu hanımlar tarafından yoğun katılım oldu.

“Erken tanı ve sağlıklı yaşam”

İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğretim görevlisi, Meme ve Tiroid Cerrahisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Güneş’in sunumu ile gerçekleşen programda katılımcılara dikkat edilmesi gereken hususlar ve erken tanı önemine değinildi. Meme kanseri nedir, alınması gereken önlemler, beslenmede dikkat edilmesi gereken noktalar ve meme kanserinde tedavi sürecinde izlenecek yol ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Esenyurt Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Ebru Aydın programda söz alarak yaptığı konuşmasında, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun, “kadınlarımız aile ile toplum arasındaki en önemli köprüdür” sözlerini hatırlattı. Aydın, “her ay kendimize ayıracağımız 10 dakika ile hayatımıza değer katacağız” diyerek sağlıklı yaşamanın önemine vurgu yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2015, 13:36

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER