Ankara'da korkutan patlama: MTA'dan açıklama geldi, Mansur Yavaş bölgeye gitti

Ankara Eskişehir Yolu merkez istikameti MTA civarında çok şiddetli bir patlama oldu. MTA'dan yapılan açıklamada can kaybı olmadığı belirtildi.

Ankara'da korkutan patlama: MTA'dan açıklama geldi, Mansur Yavaş bölgeye gitti

Ankara'da Maden Tetkik ve Arama (MTA) kampüsü yakınında şiddetli bir patlama meydana geldi. MTA'dan yapılan açıklamada patlamanın kurumun ısı santralinden kaynaklandığı belirtilirken, Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada patlama sonrası meydana gelen yangının söndüğü bildirildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da bölgeye gitti.

Ankara'da MTA kampüsünde meydana gelen patlama paniğe neden oldu. Patlama sonrası bölgede yangın çıktı, patlamanın meydana geldiği yerin önündeki yol çift taraflı olarak trafiğe kapatıldı.

MTA: KONTROL ALTINA ALINMIŞTIR

Patlamaya ilişkin MTA'dan yapılan açıklamada patlamanın kurumun ısı santralinde meydana gelen geldiği belirtilerek, herhangi bir yaralanma ve can kaybı bulunmadığı ifade edildi. Açıklamada, "Olaya müdahale edilmekte olup kontrol altına alınmıştır" denildi.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği de Ankara’da yaşanan patlamalara ilişkin açıklama yaptı. Yangının kontrol altına alınıp söndürüldüğünü belirten valilik, “MTA Genel Müdürlüğü Yerleşkesindeki doğal gaz iletim hattında oluşan gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlama sonucu çıkan yangın kontrol altına alınarak söndürülmüştür. Herhangi bir can kaybı ya da yaralı bulunmamaktadır” dedi.

MANSUR YAVAŞ BÖLGEDE

ABB Başkanı Mansur Yavaş da patlama bölgesine giderek incelemelerde bulundu. Can kaybı bulunmadığını belirten belediye, "MTA Genel Müdürlüğü yerleşkesindeki doğalgaz kazanında patlama olduğuna dair gelen ihbarlar üzerine saat 09.57'de itfaiyemizin Merkez, Bilkent ve Çayyolu İstasyon ekipleri bölgeye sevk edilmiştir. Herhangi bir can kaybı ya da yaralı bulunmamaktadır" açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 12:19

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER