Engelli öğrencilerin eğitimine destek

Engelli öğrencilerin eğitimine destek
Küçükçekmece Belediyesi, ilköğretim okullarında bulunan özel eğitim alt sınıflarındaki öğrencilerin eğitimine destek oluyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Ekipleri yaptıkları çalışmalarda engelli öğrencilerin eğitim amaçlı kullanacağı araç ve gereçleri o
Küçükçekmece Belediyesi, özellikle eğitime destek vererek seviyenin yükselmesi için tüm imkanlarını kullanıyor. Yapımına halen devam edilen bir anaokul ve bir lise projesi bunlardan bir kaçı. Ayrıca okulların tatil olduğu dönemlerde de ilçedeki eğitim yuvalarının eksiklikleri gideriliyor, arızalı olan yerlerin tamiratını yapıyor.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay da, her platformda eğitimin önemine dikkat çekerek, yapılan en küçük bir çalışmanın bile değerli olduğunu ifade ediyor.

 DAHA HIZLI ÖĞRENECEKLER

 Küçükçekmece’de bulunan ilköğretim okullarının özel eğitim sınıflarında ders gören engelli öğrencilere zihinsel ve el becerilerini destekleyici materyaller dağıtıldı. Küçükçekmece Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yaptığı tespitler doğrultusunda 7 ilköğretim okulundaki özel eğitim sınıflarının ihtiyaçlarını belirledi. Eğitimcilerle de yapılan görüşmeler de sınıflara ahşap bloklu çekçek, ahşap sepette dilimli meyveler, ahşap labirentler, ahşap kutu bultak şekilli ve ahşap kutu kule dağıtıldı. Bu araç ve gereçlerin öğrencilerin eğitiminde büyük katkı olacağını söyleyen öğretmenler Küçükçekmece Belediyesi’nin desteklerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirtiler.

 TALEPLER HIZLI BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİYOR

 Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğü yetkilileri belediye olarak okulların ihtiyaçlarını imkanları doğrultusunda karşıladıklarını belirterek “Başkanımız Aziz Yeniay’ın talimatları doğrultusunda, eğitim konusunda gelen talepleri inceleyerek en hızlı şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Ekiplerimiz okullardan gelen ihtiyaç taleplerini değerlendiriyor, ya da okullara giderek yetkililerle görüşerek, eksiklerin giderilmesi için çalışmalarına devam ediyor” diye konuştular.

 Küçükçekmece Belediyesi’nin destek olduğu Bezirganbahçe İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Ayşe Kuş yapılan yardımın önemine değinerek, “Öğrencilerimizin zihinsel ve el becerileri gelişmesi için bu tür materyaller çok önemli. Çocuklarımızın öğrenme sürecini hızlandırıyor. Küçükçekmece Belediyesi’ne bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi. 


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.