Engelli öğrencilerin eğitimine destek
Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay da, her platformda eğitimin önemine dikkat çekerek, yapılan en küçük bir çalışmanın bile değerli olduğunu ifade ediyor.
DAHA HIZLI ÖĞRENECEKLER
Küçükçekmece’de bulunan ilköğretim okullarının özel eğitim sınıflarında ders gören engelli öğrencilere zihinsel ve el becerilerini destekleyici materyaller dağıtıldı. Küçükçekmece Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yaptığı tespitler doğrultusunda 7 ilköğretim okulundaki özel eğitim sınıflarının ihtiyaçlarını belirledi. Eğitimcilerle de yapılan görüşmeler de sınıflara ahşap bloklu çekçek, ahşap sepette dilimli meyveler, ahşap labirentler, ahşap kutu bultak şekilli ve ahşap kutu kule dağıtıldı. Bu araç ve gereçlerin öğrencilerin eğitiminde büyük katkı olacağını söyleyen öğretmenler Küçükçekmece Belediyesi’nin desteklerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirtiler.
TALEPLER HIZLI BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİYOR
Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğü yetkilileri belediye olarak okulların ihtiyaçlarını imkanları doğrultusunda karşıladıklarını belirterek “Başkanımız Aziz Yeniay’ın talimatları doğrultusunda, eğitim konusunda gelen talepleri inceleyerek en hızlı şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Ekiplerimiz okullardan gelen ihtiyaç taleplerini değerlendiriyor, ya da okullara giderek yetkililerle görüşerek, eksiklerin giderilmesi için çalışmalarına devam ediyor” diye konuştular.
Küçükçekmece Belediyesi’nin destek olduğu Bezirganbahçe İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Ayşe Kuş yapılan yardımın önemine değinerek, “Öğrencilerimizin zihinsel ve el becerileri gelişmesi için bu tür materyaller çok önemli. Çocuklarımızın öğrenme sürecini hızlandırıyor. Küçükçekmece Belediyesi’ne bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.