Medipol Başakşehir Başkanı Gümüşdağ: Erdoğan'a verdiğimiz sözü tuttuk

Süper Lig'de tarihinde ilk kez şampiyonluğa ulaşan Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ yaptığı açıklamada, "Kurucu başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sözümüzü yerine getirdik" ifadelerini kullandı.

Medipol Başakşehir Başkanı Gümüşdağ: Erdoğan'a verdiğimiz sözü tuttuk

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, kutlamalar esnasında ekip otobüsünden taraftarlara “Tüm teknik ekip ve futbolcuları da kutluyorum. Onlarla gurur duyuyorum. Yönetim kurulunun tamamı çok önemli bir mücadele verdiler. Bu işe çok inandılar. Türk futbolunda bir devrim niteliğinde başarı hikayesi yazıldı" dedi. 

Tüm teknik ekip ve futbolcularını kutlayan Gümüşdağ, “2014 yılında bir avuç arkadaşımızla Başakşehir Kulübü'nü kurduk. Kurucu başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a bir söz vermiştik. 6 yıl sonra sözümüzü yerine getirdik. Artık Türkiye'nin yeni şampiyonu Medipol Başakşehir'dir" dedi. 

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, turuncu-lacivertli ekibin şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Gümüşdağ şunları söyledi;

"6'ncı yılımızda Başakşehir, Türkiye'nin 6'ncı şampiyonu oldu. Tabii bir avuç taraftarımız var ama inançları çok yüksek. 4-5 yıldır kıl payı kaçırdığımız şampiyonluk vardı.

Hiç yılmadık hep mücadele ettik ve inancımızı hiç yitirmedik. Bu takım imkansızı başardı. Tüm teknik ekip ve futbolcuları da kutluyorum. Onlarla gurur duyuyorum. Yönetim kurulunun tamamı çok önemli bir mücadele verdiler.

Bu işe çok inandılar. Türk futbolunda bir devrim niteliğinde başarı hikayesi yazıldı. Türkiye'nin yeni şampiyonu hayırlı uğurlu olsun. Kupayı ise sağlık çalışanlarına armağan ediyoruz. Sağlık çalışanları da bu yılın şampiyonudur."

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER