TRANSFERİN GİZLİ YÜZÜ

Futbol dünyasının başarılı menajerlerinden Mustafa Açıkgöz’ün 'Menajer: Transferin Gizli Yüzü' isimli kitabı Nemesis Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı. Menajerin kelime anlamını, profesyonel futbol menajeri üzerinden tanımlayan Açıkgöz, “ Kulüple futbolcu arasındaki anlaşmayı sağlayan, futbolcunun tüm sorunlarından arınarak sahaya çıkmasına destek olan kişi olarak tanımlanır. Meslek hayatı boyunca futbolcuya yardımcı olmakla sorumludur” tanımlamasında bulundu.

TRANSFERİN GİZLİ YÜZÜ

Mustafa Açıkgöz menajerlik kavramının ne olduğunu ve bilinmeyen yönlerini 'Menajer: Transferin Gizli Yüzü' kitabında anlatıyor. Menajerlik mesleğini, ortaya çıkmasından itibaren tüm teknik detaylarıyla kaleme alan yazar; lisans hakkından temsil etme süreçlerine, sözleşmelerden transfer dönemlerindeki kritik kararlara kadar yeşil sahanın dışında da devam eden önemli anları gün yüzüne çıkarıyor. Hamit Altıntop’tan Rüştü Reçber’e, Victor Orta’dan Nihat Kahveci’ye, Türk ve dünya futbolundaki önemli isimlerin de görüşlerinin yer aldığı bu kitap, yaşanmış hikâyeler ve özel röportaj ekleriyle renkleniyor. Menajer, spora ve futbola ilgi duyan herkes için ideal bir başlangıç kitabı.

Akıllıca bir fikir

Kitabın arka kısmında okuyucuların yorumları yer oluyor. Kimi, “ Oyuncusunun her anında, iyi gününde de kötü gününde de yanında olan, her ihtiyacını karşılayabilen menajer, futbolun olmazsa olmaz parçalarındandır” dedi. Kimisi de, “Menajer olmanın metodolojisinden bahseden pek kitap yok ve bu, gerçekten akıllıca bir fikir. Futbol bilgi, iletişim ve dürüstlükle başarıya ulaşabilir” eleştirisinde bulundu.

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER