"YAVAŞ SORUN, YAVAŞ CEVAP VERELİM"

Şike ve teşvik operasyonu kapsamında Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, eski TFF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl ve Ankaragücü'nün kalecisi Serdar Kulbilge gözaltına alındı.

Trabzonspor Başkanı gözaltında

Şike ve teşvik operasyonu kapsamında Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, eski TFF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl ve Ankaragücü'nün kalecisi Serdar Kulbilge gözaltına alındı. Şener, gazetecilerin ''Neden gözaltına alındınız?'' sorusuna "Emniyete gidiyoruz. Yavaş sorun, yavaş cevap verelim" diye yanıt verdi.


"YAVAŞ SORUN, YAVAŞ CEVAP VERELİM"

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, İstanbul'da gözaltına alındı. Şener, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şener, hastaneden çıkarılışında gazetecilerin "Neden gözaltına alındınız" sorusuna "Emniyete gidiyoruz. Yavaş sorun, yavaş cevap verelim" diye cevap verdi. Şener, daha sonra polis aracıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.


ESKİ TFF YÖNETİCİSİ KIZIL DA GÖZALTINDA

Şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yöneticisi ve Milli Takımlar sorumlusu Mehmet Levent Kızıl gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen Kızıl, burada sağlık kontrolünden geçirildi.

Eski TFF yöneticisi Kızıl, daha sonra Vatan Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirilerek arka kapıdan içeri alındı.

Alınan bilgiye göre, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilen Kızıl, burada sağlık kontrolünden geçirildi.

Eski TFF yöneticisi Kızıl, daha sonra Vatan Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirilerek arka kapıdan içeri alındı.

ANKARAGÜCÜ'NÜN ESKİ YÖNETİCİSİ KARAKAYA GÖZALTINA ALINDI
        
Şike iddialarına yönelik soruşturma  kapsamında Ankaragücü'nün eski yöneticisi Mümtaz Karakaya'nın Ankara'da gözaltına  alındığı bildirildi.

Karakaya'nın sağlık kontrolünün ardından soruşturmanın yürütüldüğü  İstanbul'a gönderileceği kaydedildi.

SERDAR KULBİLGE DE GÖZALTINDA

Ankaragücü'nün kalecisi Serdar Kulbilge de gözaltına alındı.

GÖZALTI SAYISI ARTABİLİR

Gözaltı sayısının 20'yi bulabileceği iddia ediliyor.

TS İNTERNET SİTESİ'NDEN DÜN GECE "SAKİN OLUN" ÇAĞRISI YAPILMIŞTI

Dün gece 23.06'da Trabzonspor'un internet sitesinden bir açıklama yapılmış ve 'sakin olun' çağrısında bulunulmuştu. O açıklamada şu ifadeler kullanılmıştı:

''Yaklaşık 1 haftalık süre içerisinde ülke gündemini meşgul eden futbola yönelik hukuki süreç, kulübümüz tarafından da büyük bir ilgi ve dikkatle takip edilmektedir.
Adalet sisteminin sırasıyla emniyet, savcılık ve mahkeme boyutunda cereyan eden gelişmeler, sonuçları itibariyle üzerinde yorum yapılamayacak kadar hassas bir içerikte sürmektedir.
Bu gerçekler ışığında, camiamızın bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de sağduyu ve sükûnetini koruması  büyük önem taşımaktadır.
Böylelikle, başta taraftarlarımız olmak üzere tüm kesimlerin toplumun tansiyonunu daha da yükseltecek eylem ve söylemlerden kaçınmaları, süreci sakinlikle değerlendirmeleri gerekmektedir.
Aksi halde sergilenecek davranışların camiamıza ve toplumsal huzurumuza hiçbir faydası dokunmayacağı gerçeğinden hareketle, konuya gereken duyarlılığın gösterileceğine inanıyor, saygılar sunuyoruz.''

 

AZİZ YILDIRIM'IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN TRABZONLULAR SOKAĞA DÖKÜLMÜŞTÜ
 

İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen şike ve teşvik soruşturması kapsamında bir hafta önce gözaltına alınan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın dün akşam çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanması Trabzonspor taraftarını sokağa döktü.

 Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın tutuklandığının duyulması üzerine dün akşam sokaklara dökülen Bordo- mavili taraftarlar büyük coşku yaşadı. Açtıkları dev boyutta Trabzonspor flaması ile yürüyüş düzenleyen yaklaşık 200 kişilik taraftar grubu, "Para, şike, işte Fener işte", "Şampiyonluk hakkımız, söke söke alırız", "Trabzon uyuma, şampiyonluk geliyor" şeklinde sloganlar attı.
 

Trabzon'da ayrıca kentin çeşitli yerlerinde toplanan taraftar grupları da , "Şampiyon Trabzon" tezahüratları yaptı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER