Benli'den 'Sarı şerit' hatırlatması

Benli, Avcılar Marmara Caddesi’nde görme engelliler için yapılan sarı koridor çalışmasına dikkat çekti.

Benli'den 'Sarı şerit' hatırlatması
“Önce İnsan “ sloganı ile Avcılar Belediyesi’nin başlattığı sosyal projelere değinen Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Avcılar Marmara Caddesi’nde görme engelliler için yapılan sarı koridor çalışmasına dikkat çekti.
Sarı şeritlerin, caddelerde, sokaklarda görme engelli vatandaşların yürümesine büyük kolaylık sağladığını belirten Başkan Toprak Benli, ancak bu konuda engelli vatandaşların yaşadığı sıkıntılara da değinerek, “Belediyemizin bulunduğu Marmara Caddesi’nden başlayarak, görme engelli vatandaşlarımız için sarı şeritler koyuyoruz. Ancak, bu şeritler üzerine zaman zaman çeşitli engeller konuluyor. Tezgahlar, arabalar, bisikletler, sandalyeler v.s. bu sarı koridoru işgal ediyor. Lütfen, sokaklarda, sarı koridoru görme engelli vatandaşlara bırakalım, engelli vatandaşların önündeki engelleri kaldıralım, yollarını açalım” çağrısında bulundu.
Bu konuda eğitimin önemine vurgu yapan Başkan Dr. Handan Toprak Benli, “engellilerin kaldırılması için duyarlılaştırma çalışması” yürütüleceğini belirterek, “Belediye olarak bu konuda bilinçlendirme çalışmalarına başladık. Ekiplerimiz, halkımıza bilgi verecekler” açılamasında bulundu. Başkan Dr. Toprak Benli, engelli vatandaşların önündeki engellerin kaldırılması için trafik zabıtası kurulduğunu da kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 13:12

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER