Hostes arabasıyla dereye uçtu

Küçükçekmece’de Otomobiliyle bariyerleri kırarak dereye düşen hostes, itfaiyenin operasyonuyla kurtarıldı.

Hostes arabasıyla dereye uçtu
 Olay yerine gelen sağlık ekibi, dere yatağına inmeyince çevredeki vatandaşlar tepki gösterdi. O sırada yaşananlar, bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi. Kaza, Küçükçekmece İstasyon Mahallesi’nde saat 09.00 sıralarında meydana geldi. Türk Hava Yolları’nda hostes olarak çalışan Fatma Begüm Ulugüler, kullandığı otomobille Büyüknakkaş Deresi üzerindeki köprüye girerken direksiyon hakimiyetini kaybetti. Köprü korkuluklarına çarpan Ulugüler, otomobiliyle dereye düştü.

Çok az miktarda su bulunan derede, betona çakılan Ulugüler, aracından dışarıya fırlayarak yaralandı. Genç kadına ilk müdahaleyi çevredeki şantiyelerde çalışan işçiler getirdikleri seyyar merdivenle dereye inerek yaptı. DEREYE İNMEYEN SAĞLIK GÖREVLİLERİNE TEPKİ Olay yerine ilk olarak polis ekipleri gitti. Ardından gelen sağlık ekipleri müdahale etmek için itfaiyenin gelmesini bekleyeceklerini söyleyerek aşağıdakilere boyunluk attı. Sağlık görevlilerinin bu davranışı çevrede toplananlardan tepki gördü.

Tepkiler üzerine sağlık görevlileri, merdiveni kullanarak dereye indi. Burada yaralı kadına boyunluk takan görevliler ilk tıbbi müdahaleyi yaptı. Bir süre sonra olay yerine ulaşan itfaiye ekibi, kadının dereden çıkarılması için çalışma başlattı. İlk olarak kadının çıkarılacağı noktadaki demir korkuluklar kesildi. Daha sonra aşağıda sedyeye iple bağlanan yaralı kadın, görevlilerin yardımıyla yukarıya çıkarıldı.

Ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan hostes Fatma Begüm Ulugüler’in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Kazayı iş yerinden gören Serkan Güvendir, aracın köprüye dönerken önce yavaşladığını daha sonra biranda hızlanarak korkulukları kırıp dereye düştüğünü söyledi. Polisin olay yerindeki incelemesini tamamlamasının ardından, deredeki otomobil vinç yardımıyla çıkarıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 16:48

Zeynep Vural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER