Müslüman & Hristiyan Mezarlığı Arasında ki fark !

Müslüman & Hristiyan Mezarlığı Arasında ki fark !
Resimler, her şeyi anlatıyor. Biri Almanya Köln şehri hristiyan mezarlığı. Temiz, bakımlı, botanik bahçesi gibi. Yanında mezar sulamak için, bidonlar, çeşme var. Yollar asfaltlı yada parke taşlı. Yaz kış insanların ayakları toz, çamur oluyor. Nede toz yut

Diğer resim. Türkiye'nin Malatya şehir mezarlığı. Çamur, toz, toprak, bir avuç çim, çiçek, ağaç yok. Mezarlık ziyaretine gitmek içinden gelmiyor insanın. Ne diriye, ne ölüye saygı yok dedirtiyor adeta! 

Yollar, mezarlık araları toprak zemin. Asfaltsız. Bakımsız. En küçük rüzgarda, kadın, erkek, çocuk, yaşlı, hasta, sağ toz, toprak yutuyor. Ağaç, çim, oturacak bank yok. 

Bu 2 resim Gazeteci Milletvekili Adayı Dursun Boran tarafından çekildi. Çevreye duyarlılığı ile tanınan Boran. Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Akp il yönetimini, milletvekillerini derhal göreve çağırıyor. Mezarlıkların tüm alanının, en azından şehitlik kadar bakımlı, yeşil olmasını talep ediyor.

Malatya halkı 2002 den beri yüzde 70 oyla Akp yi iktidar yaptı. Her seçimde belediye başkanı, 5 milletvekili verdi. Karşılığı bu olamaz! Burada görevi ihmal suçu, Anayasanın 56. Maddesini ihlal var. Yeni Türkiye'nin mezarlıkları böyle olamaz. Ak Parti şikayet hatları, komisyonları bu ayıplar derhal bitsin diye kuruldu.
Anayasa Md. 56 : 

Herkes, sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir.

Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek Devletin ve vatandaşların GÖREVİDİR.


Devlet, herkesin hayatını, beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlamak; insan ve madde gücünde tasarruf ve verimi artırarak, işbirliğini gerçekleştirmek amacıyla sağlık kuruluşlarını tek elden planlayıp hizmet vermesini düzenler.

Elbert Hubbart : 

Basit kimse en küçük eleştiriye çıldırır. Akıllı adam kendini eleştiren kendisi ile tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır. 
Bakalım Malatya ve diğer Belediyeler Mezarlıklar için nasıl, ne zaman harekete geçecek ?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum