Sevimli dostlar artık sahipsiz değil

Sevimli dostlar artık sahipsiz değil
Avcılar Belediyesi Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi, son bir yılında 242 sokak hayvanını sahiplendirdi.
Avcılar Belediyesi Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi, “Hayvan Dostu Belediyecilik” anlayışıyla sevimli dostlarımızın daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürdürebilmeleri adına çalışmalarını sürdürüyor. Sevimli dostlarımızın her türlü bakım ve tedavilerinin yapıldığı tesis, her yıl yüzlerce patinin sıcak bir yuvaya kavuşmasını da sağlıyor.
Sokaklardan merkeze geldikten sonra kısırlaştırılan, aşı ve tedavisi yapılan hayvanların bir kısmı alındıkları noktalara bırakılırken, son bir yıl içerisinde 242 sokak hayvanı sahiplendirildi. Sokak hayvanlarına sıcak yuvalarını açmak isteyen hayvanseverler Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bizzat başvuruda bulunabilecekleri gibi, Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün www.abvim.com adlı web sitesine girip merkezde olan hayvanların fotoğraflarını görerek online sahiplenme başvurusunda bulunabilirler.

Avcılar’da sokak hayvanlarının daha mutlu bir yaşam sürmeleri için çalışmalarını sürdüren Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezinde, 795 sevimli dostun aşısı yapılırken, 2 bin 302 muayene ve tedavi hizmeti gerçekleştirilerek, 590 kışırlaştırma operasyonu yapıldı. Son bir yılda merkeze 945 sokak hayvanı getirilirken, 843 hayvanın geçici barınması yapıldı, 535 sevimli dost ise aşıları ve tedavilerinin tamamlanmasının ardından alındığı yere geri bırakıldı. Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi son bir yılda 6 bin 240 sokak hayvanına hizmet sundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.